3 Büyük Teknoloji Devinden Turkcell'in Gnçytnk'lerine Eğitim

» »
3 Büyük Teknoloji Devinden Turkcell in Gnçytnk lerine Eğitim

Turkcell’in inovatif işe alım süreçleriyle yetenekli gençlere kapılarını açtığı ’GNÇYTNK’ programı kapsamındaki eğitimlere dünyanın üç büyük teknoloji devi de dahil oldu.

Turkcell'in inovatif işe alım süreçleriyle yetenekli gençlere kapılarını açtığı "GNÇYTNK" programı kapsamındaki eğitimlere Ericsson, Huwaei ve Nokia da dahil oldu.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, teknoloji alanında dünyada öncü olma vizyonuyla hareket eden şirket, Endüstri 4.0 için gençlere yatırım yapmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda şirket, yetenekli gençleri bünyesine katmak amacıyla hayata geçirdiği GNÇYTNK programında verilen eğitimler için Ericsson, Huawei ve Nokia ile anlaştı. GNÇYTNK programı ile Turkcell bünyesine katılan gençler, bu üç teknoloji şirketinin üst düzey yöneticileri ve uzman isimlerinden aldıkları eğitimleri tamamladı.

Huawei, Nokia ve Ericsson'un Türkiye'deki eğitimlerinde yeni teknolojiler, sektör trendleri, mobil genişbant, yeni nesil şebekeler, 5G teknolojileri ve uygulama bilgileri, mobil abone deneyiminin nasıl geliştirileceği, teknoloji tabanlı ürün ve çözümler gibi dersler yer aldı. Eğitimler sonunda gerçekleştirilen bilgi yarışmasında, sorulara en hızlı ve doğru cevabı veren gençler yurt dışına gitme hakkı kazandı.Söz konusu 3 şirkert ile yapılan anlaşma kapsamında, 162 kişi arasından başarılı olan 67 genç, şirketlerin Çin, Finlandiya ve İsveç'teki merkezlerinde düzenlenecek gelişim programlarına katılma fırsatı elde edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, Huawei, Nokia ve Ericsson ile yaptıkları anlaşma kapsamında genç çalışanların bu markaların teknoloji merkezlerine giderek eğitim alacaklarını ve global pazarlarda farklı iş deneyimi yaşayacaklarını kaydetti.

Bu yatırımı, Turkcell'i geleceğe taşıyan yolda önemli sorumluluklar üstleneceğine inandıkları GNÇYTNK'lere yaptıklarını belirten Sağlam, "Bu imkanı sadece teknoloji ekiplerinde çalışanlara değil, tüm fonksiyonlarda çalışan genç yeteneklerimize sağlıyoruz. Ufku ve vizyonu olan bu gençlerimizin çalışma hayatında kendilerini geliştirmelerine fırsat vererek aynı zamanda Turkcell'in geleceğine de yatırım yapıyoruz. Böylece hedeflerimize ulaştıkça hep birlikte başarmanın gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.


Diğer Teknoloji Haberleri
İnternete rekor zam geliyorİnternete rekor zam geliyor
Yeni yürürlüğe giren torba yasa ile birlikte yeni yıldan itibaren Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Özel İletişim Vergisi'yle birlikte internete de yüzde 50 zam geliyor.
iPhone 8 ve iPhone X in özellikleri ve fiyatı belli olduiPhone 8 ve iPhone X'in özellikleri ve fiyatı belli oldu
Apple dün gece yeni modelleri iPhone X ve iPhone X tasarımlarını tanıttı ve fiyatlarını da açıkladı. iPhone X bugüne kadar ki en farklı Apple tasarımı oldu deniliyor....
YouTube 1 milyar saatlik video izleme süresine ulaştıYouTube 1 milyar saatlik video izleme süresine ulaştı
YouTube izlenme raporunu açıklayarak bir rekora imza attı. Youtube, günde 1 milyar saatlik izlenme süresine ulaştı
Facebook  Hesabınız ele geçirilmiş  uyarısında bulunduFacebook "Hesabınız ele geçirilmiş" uyarısında bulundu
Ünlü sosyal paylaşım platformunu kullanan bazı kullanıcılar, hesaplarına giriş yaptıklarında ilginç bir durumla karşı karşıya kaldı. Otomatik olarak hesaplarının...
Kaçak ve vergisiz  cep  satışları 5 yılda yüzde 730 arttıKaçak ve vergisiz 'cep' satışları 5 yılda yüzde 730 arttı
MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ekşi, "Son 5 yılda kaçak ve vergisiz cep telefonu satışlarının cirosu 1 milyar liradan 8,3 milyar liraya çıkarak yüzde 730 arttı." dedi.
Google Uber e telif davası açacakGoogle Uber'e telif davası açacak
ABD'li internet devi Google, ulaşım şebekesi şirketi Uber'e ticari bilgilerini ve teknolojisini çaldığı gerekçesiyle dava açıyor.