Bakan Albayrak: 80 milyonu kaybedersiniz

» »
Bakan Albayrak: 80 milyonu kaybedersiniz

Türkiye'nin Batı ile 70 yıllık müttefikliği çerçevesinde önemli bir testten geçtiğini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Her zamankinden fazla vizyoner siyasetçilere ihtiyaç var. 80 milyonu kaybederseniz çok şey kaybedersiniz. Kaybeden Türkiye olmaz, kaybeden tüm taraflar olur" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Borsa İstanbul'da düzenlenen"Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi-Çin ve Hindistan Üzerinden Global Krize Bakış ve Türkiye" konulu konferansta konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Türkiye anahtar ülke olma yolunda hızla ilerliyor. Hindistan ziyaretinde bölgesel iş birliklerini geliştirecek yeni fırsatlar gördük. Rasyonel ve pragmatik olacağız, iş birliklerini nasıl artırabileceğimizi konuşacağız.

Siyasette malesef rekabet yok bu da bizi eskisinden daha çok çalışmaya itiyor. 2019'la birlikte yeni bir perspektif ortaya konulacak. Siyasette farklı bir dönem başlayacak. İcra, Meclis ayrışıyor, siyaset ayrışıyor.

15 Temmuz darbe girişimi büyük bir şerden hayır doğmasına neden oldu. 80 milyon insan kenetlendi.

Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı badireler göz önüne alındığında, Türkiye-Batı ilişkileri gözden geçiyor. Türkiye, Batı ile 70 yıllık müttefikliği çerçevesinde önemli bir testten geçiyor. Her zamankinden fazla vizyoner siyasetçilere ihtiyaç var. 80 milyonu kaybederseniz çok şey kaybedersiniz. Kaybeden Türkiye olmaz, kaybeden tüm taraflar olur.
Türkiye'yi 20. yüzyılın kodları ile okuma devri bitti. Algı üzerinden resim okumaya çalışan bir toplum yok artık Türkiye'de. Türkiye tüm bu yeni küresel ekonomik dönüşüm içerisinde hem Doğu'ya hem Batı'ya elini uzatıyor. Bunu kazan-kazan işbirliğinde ortaya koymaya çalışıyor. Artık eski Türkiye yok. Popülizm üzerine mikro ve makro ekonomik yapıyı bozmak yok artık. 15 yılda Türkiye muazzam bir dönüş yaşadı.

Türkiye Almanya ilişkilerini zehirlemeye çalışanlara aklı selim siyasetçiler izin vermemeliler. Kimse Türkiye'den diğer yanağını uzatıp tokat yemesini beklemesin, bu gerçekleşmeyecek.

Türkiye, insan kaynağı altyapısıyla, iletişim güçlü altyapısıyla, işgücünde en kıymetli ülke olma kapasitesiyle, üretebilme ihracat edebilme kapasitesiyle bölgenin en önemli ülkesi olmaya devam ediyor.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Elon Musk isyan etti!Elon Musk isyan etti!
Elektrikli araç üreten Tesla şirketinin Üst Yöneticisi Elon Musk, bir çalışanını firmaya "büyük bir sabotaj" yapmakla suçladı.
3 günde dev vurgun!3 günde dev vurgun!
İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) 3 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca İstanbul’daki otoparkların yüzde 80’ini ücretsiz yapınca, değnekçiler bunu fırsat bildi.
Maaş ve ikramiye müjdesi!Maaş ve ikramiye müjdesi!
Seçim sonrası başta polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire olmak üzere birçok memurun yıllardır beklediği ek gösterge sorunu çözülecek.
Dünyanın en büyüğü İstanbul Boğazı ndan geçiyorDünyanın en büyüğü İstanbul Boğazı'ndan geçiyor
Türkakım Doğalgaz Boru Hattı’nın çalışmalarında kullanılan dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı’ndan üçüncü kez geçiyor. Geminin 15 Temmuz...
Şimşek ten dolar açıklaması!Şimşek'ten dolar açıklaması!
Güne yükseliş eğilimi ile başlayan dolar öğle saatlerine yaklaşırken 4.76 liranın üzerine çıktı. Dolarda yaşanan bu yükselişin ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek...
Dünya Kupası biletleri karaborsadaDünya Kupası biletleri karaborsada
Rusya'nın ev sahipliği yaptığı şampiyonadaki maçları izlemek isteyen futbolseverler, stat çevrelerinde bilet bulmak için umutla dolaşıyor. 1000 doların üzerine kadar...