Bank Asya'dan 'özel durum' açıklaması!

» »
Bank Asya dan  özel durum  açıklaması!

BANK ASYA, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan iddialar hakkında Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada bankamız hakkında olumsuz haberler ve yorumlar yayımlanmaktadır. Bank Asya, kurulduğu günden itibaren Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde BDDK, SPK ve ilgili diğer otoritelerin denetim ve gözetimi altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'nin 10. büyük özel bankası olan Bank Asya, 28 milyar TL aktif büyüklüğü, 281 şubesi, 5100 çalışanı ile katılım bankacılığı prensiplerine bağlı olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen iş adamları tarafından kurulan Bank Asya halka açık bir şirket olup, hisselerinin % 53'ü Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Uluslararası standartlarda Kurumsal Yönetim İlkelerine bağlı, profesyonel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilen Bankamız, hissedarlarının yatırım değerini korumanın yanı sıra kamusal niteliği olan bankacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Bankamızın itibarını zedeleyici asılsız iddialarda bulunulması, Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu'nun bankaların ve halka açık şirketlerin itibarının korunmasına yönelik düzenlemelerine açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Yemek Sepeti savunma verdi!Yemek Sepeti savunma verdi!
Rekabet Kurulu'nda, rekabet kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Yemek Sepeti AŞ'nin sözlü savunması alındı
Fransız şirket  Assystem S.A  ya Türk ortakFransız şirket Assystem S.A' ya Türk ortak
Fransa'nın dev şirketlerinden Assystem S.A, enerji sektöründe mühendislik ve danışmanlık hizmetleri veren Envy'nin yüzde 51 hissesini satın aldı.
Nokia 15 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyorNokia 15 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor
Nokia'nın işletme maliyetlerini azaltmak için 15 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlandığı bildirildi.
Microsoft, Nokia yı sattı!Microsoft, Nokia`yı sattı!
Teknoloji devi Microsoft, üç yıl önce satın aldığı Nokia`yı telefon gelirlerinin düşmesi üzerine Tayvanlı Foxconn`a sattı
Mert Gıda borsadan çıkarıldı!Mert Gıda borsadan çıkarıldı!
Türkiye`de küp şeker üreten il özel şirket olan Mert Gıda sermayesinin tamamını kaybetmesi ve bu kaybı telafi edememesi nedeniyle borsadan çıkarıldı.
HSBC İngiltere de işten çıkarmalara başladıHSBC İngiltere'de işten çıkarmalara başladı
Mali ve operasyonel açıdan zorlu günler geçiren, bir dönem Türkiye'den de çıkacağı iddia edilen HSBC, İngiltere'deki işten çıkarma operasyonlarına bugün itibarıyla...
Google a 3.4 milyar dolar ceza yoldaGoogle'a 3.4 milyar dolar ceza yolda
İnternet devi Google'ın, arama tekelini kötüye kullandığı gerekçesiyle yüklü bir ceza ödemek zorunda kalabileceği belirtiliyor.
Turkcell de Murat Doğan Erden görevinden ayrıldıTurkcell'de Murat Doğan Erden görevinden ayrıldı
Turkcell'de Murat Doğan Erden Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevini bıraktığı duyuruldu
Realty Port ve  Burgan Bank tan Kuveyt te Yatırım GünleriRealty Port ve Burgan Bank'tan Kuveyt'te Yatırım Günleri
Realty Port İstanbul ile Kuveyt Merkezli Burgan Bank tarafından, “Türkiye Gayrimenkul Yatırım Günleri” etkinliğinin ilki 16 Mayıs tarihinde Kuveyt'te düzenliyor. Burgan...
OYAK’ta kaptan köşkü Erdem’e emanet!OYAK’ta kaptan köşkü Erdem’e emanet!
OYAK’ta 16 yıllık Genel Müdür Coşkun Ulusoy, koltuğu Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Savaş Erdem’e bırakıyor.
BIST 100
BIST 50
BIST 30
77.803 %-0,01
Düşük 77803,41
Yüksek 79105,57
İMKB ok
Açılış: 77803,41
74.178 %-0,01
Düşük 74178,56
Yüksek 75426,24
İMKB ok
Açılış: 74178,56
95.501 %-0,01
Düşük 95501,38
Yüksek 97162,70
İMKB ok
Açılış: 95501,38

Paralimani.com; Foreks, Anadolu Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı Resmi Abonesidir