Bank Asya'dan 'özel durum' açıklaması!

» »
Bank Asya'dan 'özel durum' açıklaması!

BANK ASYA, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan iddialar hakkında Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada bankamız hakkında olumsuz haberler ve yorumlar yayımlanmaktadır. Bank Asya, kurulduğu günden itibaren Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde BDDK, SPK ve ilgili diğer otoritelerin denetim ve gözetimi altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'nin 10. büyük özel bankası olan Bank Asya, 28 milyar TL aktif büyüklüğü, 281 şubesi, 5100 çalışanı ile katılım bankacılığı prensiplerine bağlı olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen iş adamları tarafından kurulan Bank Asya halka açık bir şirket olup, hisselerinin % 53'ü Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Uluslararası standartlarda Kurumsal Yönetim İlkelerine bağlı, profesyonel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilen Bankamız, hissedarlarının yatırım değerini korumanın yanı sıra kamusal niteliği olan bankacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Bankamızın itibarını zedeleyici asılsız iddialarda bulunulması, Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu'nun bankaların ve halka açık şirketlerin itibarının korunmasına yönelik düzenlemelerine açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
'Alfabe' ile dengeleri alt üst etti'Alfabe' ile dengeleri alt üst etti
ABD’li internet devi Google’ı da bünyesinde barındıran tepe şirket Alphabet (Alfabe), Amerikalı teknoloji devi Apple’ı sollayarak dünyanın en değerli firması oldu.
BP'yi resmen eritti!BP'yi resmen eritti!
ngiliz enerji devi BP, petrol fiyatlarının son yılların en düşük seviyelerine gelmesinin etkisiyle 2015’te yaklaşık 6,5 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı....
Aynes Gıda iflas erteleme istedi!Aynes Gıda iflas erteleme istedi!
İflas erteleme isteyen firmalara bir yenisi daha eklendi Aynes Gıda içinde bulunduğu mali koşullar nedeniyle iflas ertelemesi talebiyle mahkemeye başvurduğunu duyurdu.
Coca-Cola Filistin’deki dördüncü fabrikasını Gazze’de açıyorCoca-Cola Filistin’deki dördüncü fabrikasını Gazze’de açıyor
Filistin'e yatırım yapan ilk ve en büyük global şirket olan Coca-Cola, Filistin’de üretim gerçekleştirdiği üç fabrikanın ardından dördüncü fabrikasını 20 milyon dolar...
Bank Asya büyük zarar açıkladıBank Asya büyük zarar açıkladı
Bank Asya'nın 2015 üçüncü çeyrek zararı 110.5 milyon TL oldu
Binaların Terzisi Çuhadaroğlu halka arz için Deniz Yatırım ile anlaştıBinaların Terzisi Çuhadaroğlu halka arz için Deniz Yatırım ile anlaştı
Halka arzda birim pay fiyatı 2 TL, halka açıklığı yüzde 26 ve arz büyüklüğü 37 milyon TL olacak.
Facebook kârını açıkladıFacebook kârını açıkladı
Facebook'un 2015 yılı dördüncü çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 52 arttı. Şirketin dördüncü çeyrek geliri 5,84 milyar dolar oldu.
Migros`tan hisse devri açıklamasıMigros`tan hisse devri açıklaması
Moonlight Capital, Migros`un sermayesinde sahip olduğu 26 milyon 937 bin 336 TL nominal değerli paylarını Kenan Investments`a devretti.
Apple'den tarihi rekorApple'den tarihi rekor
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, 2016 mali yılı ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar açıkladı. Bu rakamla Apple, bugüne kadar halka açık bir...
Türk Telekom, TTNET, AVEA Birleşmesi GerçekleştiTürk Telekom, TTNET, AVEA Birleşmesi Gerçekleşti
Türk Telekom, Antalya'da düzenlediği basın toplantısı ile bir süredir gündemde olan AVEA ve TTNET markalarını Türk Telekom çatısı altında birleştiğini resmi olarak...
BIST 100
BIST 50
BIST 30
74.203 %-0,41
Düşük 74033,33
Yüksek 74767,42
İMKB ok
Açılış: 74505,36
70.696 %-0,43
Düşük 70528,69
Yüksek 71249,90
İMKB ok
Açılış: 71000,18
91.003 %-0,45
Düşük 90760,58
Yüksek 91733,58
İMKB ok
Açılış: 91410,45

Paralimani.com; Foreks, Anadolu Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı Resmi Abonesidir