Bank Asya'dan 'özel durum' açıklaması!

24 Aralık 2013 Salı, 11:48
Bank Asya'dan 'özel durum' açıklaması!

BANK ASYA, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan iddialar hakkında Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada bankamız hakkında olumsuz haberler ve yorumlar yayımlanmaktadır. Bank Asya, kurulduğu günden itibaren Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde BDDK, SPK ve ilgili diğer otoritelerin denetim ve gözetimi altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'nin 10. büyük özel bankası olan Bank Asya, 28 milyar TL aktif büyüklüğü, 281 şubesi, 5100 çalışanı ile katılım bankacılığı prensiplerine bağlı olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen iş adamları tarafından kurulan Bank Asya halka açık bir şirket olup, hisselerinin % 53'ü Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Uluslararası standartlarda Kurumsal Yönetim İlkelerine bağlı, profesyonel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilen Bankamız, hissedarlarının yatırım değerini korumanın yanı sıra kamusal niteliği olan bankacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Bankamızın itibarını zedeleyici asılsız iddialarda bulunulması, Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu'nun bankaların ve halka açık şirketlerin itibarının korunmasına yönelik düzenlemelerine açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Ülker'den Fransızlara dev satış!Ülker'den Fransızlara dev satış!
Ülker Dosu Maya Mayacılık AŞ şirketini 220 Milyon dolara Fransızlara sattı.
Albaraka Türk, veri merkezi için Turkcell Superonline'ı tercih ettiAlbaraka Türk, veri merkezi için Turkcell Superonline'ı tercih etti
Turkcell Superonline, veri merkezi hizmetleri sunduğu müşterilerine finans sektöründen bir oyuncuyu daha ekledi. Albaraka Türk Katılım Bankası, veri merkezi altyapısı...
Digitürk'ün yeni patronu belli oldu!Digitürk'ün yeni patronu belli oldu!
Yüzde 53'ü Amerikalı Providence fonuna, yüzde 47'si ise eski sahibi Karamehmet adına TMSF kontrolünde olan Digitürk'ün satışı prensipte tamamlandı.
Bank Asya için flaş karar!Bank Asya için flaş karar!
Kredi derecelendirme şirketi Moody’s, Bank Asya’nın uzun vadeli mevduat notunu "Caa1" olarak teyit etti, görünümünü ise "negatif" olarak açıkladı.
“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” Turkcell“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” Turkcell
Turkcell, Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen geleneksel “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında, iş dünyasının önde gelen yöneticilerinin seçimiyle...
MBT, kamyonda '200 bin' dediMBT, kamyonda '200 bin' dedi
2014 sonu itibari ile yaklaşık 320 milyon euroluk yatırımın tamamlanacağı Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen 200.000’inci kamyon banttan indi
VakıfBank’tan Özel KrediVakıfBank’tan Özel Kredi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Vakıfbank ile imzaladığı protokol kapsamında, BTSO üyelerine uygun faiz oranı ve vade seçenekleriyle kredi kullanma imkanı sunuyor.
Yeni havaalanının ismi...Yeni havaalanının ismi...
Başbakan Davutoğlu açıkladı
Dev anlaşma için saatler kaldıDev anlaşma için saatler kaldı
100 milyar doların önündeki baraj bu imzalarla yıkılacak
Turkcell'in Turkcell'in "Akıllı depo" servisi 1 milyon kullanıcıyı aştı
Turkcell’in fotoğrafları, videoları, müzikleri ve diğer tüm dosyaları güvenle saklayan bireysel bulut servisi "Akıllı Depo" ilk yılında 1 milyonu aşkın kullanıcıya...
BIST 100
BIST 50
BIST 30
83.573 %0,42
Düşük 83061,83
Yüksek 83794,26
İMKB ok
Açılış: 83226,20
80.317 %0,43
Düşük 79803,45
Yüksek 80517,29
İMKB ok
Açılış: 79971,61
10.352 %-89,97
Düşük 102882,58
Yüksek 103946,69
İMKB ok
Açılış: 103207,30

Paralimani.com; Foreks, Anadolu Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı Resmi Abonesidir.