Borçlu Bağ-Kur'luya emeklilik fırsatı

» »
Borçlu Bağ-Kur luya emeklilik fırsatı

Çalışma Bakanlığı bugün itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Ziraat Bankası arasında borcu olan Bağ-Kur'luların emekliliğine imkan sağlayacak kredi işbirliğine başladığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre borcu nedeniyle emeklilik hakkı kazanamayan Bağ-Kur'lular Ziraat Bankası'ndan kredi kullanmak suretiyle borçlarını ödeyerek emekli olabileceklerdir.

Protokole göre sigortalılar, bankadan yüzde 1.28 faiz oranı ile 48 ay vade ile kredi kullanabilecek. Kredi kullanarak sigorta prim borcunu ödeyen sigortalılara emekli aylıkları bağlanacak. Sigortalıların kredi ödemeleri bağlanan emekli aylığından Ziraat Bankası tarafından taksitler halinde tahsil edilecek.Protokol, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katıldığı törende imzalandı.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
SP den flaş Türkiye açıklaması...S&P'den flaş Türkiye açıklaması...
Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türkiye'nin kredi notunda herhangi bir değişiklik yapmadı ve yabancı para cinsinden kredi notunu "BB" seviyesinde bıraktı.
Oyuncak devi 200 mağazasını kapatıyor!Oyuncak devi 200 mağazasını kapatıyor!
İflas başvurusu ardından 180 mağazasını kapatma kararı alan oyuncak devi Toys "R" Us, yeni aldığı bir kararla 200 mağazasını daha kapatacak.
Milyonları ilgilendiren düzenleme haftaya TBMM’ye geliyorMilyonları ilgilendiren düzenleme haftaya TBMM’ye geliyor
Maliye Bakanı Naci Ağbal, uzun süredir beklenen Katma Değer Vergisi Kanunu'nun gelecek hafta itibariyle TBMM’ye geleceğini açıkladı
10 bin 500 lise mezunu memur alınacak10 bin 500 lise mezunu memur alınacak
Birçok kamu kuruluşu, Şubat ve Mart ayı içerisinde en az lise mezunu olmak şartıyla 10 bin 500 memur alımı yapacak
Dev proje bu sene bitiyorDev proje bu sene bitiyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "(Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi) İlkbaharla birlikte tekrar süreçler hızlanacak. Tarih vermekten imtina...
Emekli maaşı 400 lira artıyorEmekli maaşı 400 lira artıyor
Yüksek emekli maaşının temeli çalışırken atılıyor. Uzmanlar, 1996-1999’u kapsayan 4 yıllık dönemde tam çalışma görünüyorsa emekli maaşının 150-400 lira arasında daha...