Erken emeklilik bekleyene kötü haber!

6 Nisan 2013 Cumartesi, 12:04
Erken emeklilik bekleyene kötü haber!

SGK açıklama yaptı!

SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında emeklilik ile ilgili olarak yaşı bekleyenlere erken emeklilik hakkı sağlayacak bir çalışmanın olduğu yönünde haberlerin yer aldığı ifade edilerek, “Sosyal Güvenlik Kurumu toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi emekli vatandaşlarımızın sorunlarıyla da yakından ilgilenmektedir. Mevcut mevzuat ve uygulamalarımız ya da geçmişte düzenlenmiş mevzuatlar gereği yapılan uygulamalarla ilgili olarak Kurumumuza çeşitli talepler iletilmektedir. Bu talepler doğrultusunda, vatandaşlarımızın memnuniyetlerinin yanı sıra gelecek nesillerimizin de sosyal güvencelerini teminat altına alacak mali sürdürülebilirlik analiz çalışmalarında bulunmaktayız” denildi. 

Erken yaşta emeklilik gelir-gider dengesini bozuyor
Geçmiş yıllardaki erken yaşta emeklilik ve diğer borçlanma uygulamalarının, sosyal güvenlik sisteminin gelir gider dengesini bozduğu ve finansman açığını arttırdığını belirten SGK, buradan hareketle mali sürdürülebilirlik yaptıkları çalışmalara esas teşkil ettiğini söyledi. Açıklamada, “Basın yayın organlarında yer alan haberlere konu hususlarla ilgili olarak Kurumumuzca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.Diğer Çalışma Hayatı Haberleri
İşsizlik yüzde 10'a dayandıİşsizlik yüzde 10'a dayandı
TÜİK verilerine göre 2014 yılında işsizlik oranı yüzde 9,9 oldu.
İşten ayrılan da artık o parayı alabilecek!İşten ayrılan da artık o parayı alabilecek!
Henüz işçi sendikalarıyla müzakere edilmeyen taslağa göre mevcut sistemin aksine işten çıkarılmadan da ayrılıp kıdem tazminatı alınabilecek.
Milyonlarca emekli bu müjdeyi bekliyor!Milyonlarca emekli bu müjdeyi bekliyor!
10.5 milyon emekliye banka promosyonu verilmesi için süreç işliyor. Dava hazırlıkları son aşamaya geldi. Emekliler bekleyişte.
Bir metrekare 4 bin liraBir metrekare 4 bin lira
Simit satış noktasının aylık kirası 4 bin TL
Çelik: Kıdem tazminatında hak kaybı olacağını söyleyen yalan söylüyorÇelik: Kıdem tazminatında hak kaybı olacağını söyleyen yalan söylüyor
ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yeni kıdem tazminatında işçilerin hak kaybına uğramayacağını belirterek, "Kim söylüyor hak kaybı olduğunu? Kim oturdu...
Emekli maaşlarına ufukta zam görünüyorEmekli maaşlarına ufukta zam görünüyor
SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz zammını, memur emeklileri ise fark alıp alamayacağını öğrenmek için enflasyonu yakından takip ediyor.
SGK milyonları mağdur etti!SGK milyonları mağdur etti!
Milyonlarca kişi Genel Sağlık Sigortası (GSS) mağduru oldu. Borcu olanlara yapılan yapılandırma sayesinde SGK'nın yaptığı yanlışlar da gün yüzüne çıktı. Milyonlarca kişi...
Dosya paranızı böyle geri alın!Dosya paranızı böyle geri alın!
Avukat Remzi Başkan, banka kredisi kullananların dosya paralarını alabilmek için nasıl bir yol takip etmesi konusunda tüketicileri uyardı.
Prim borcu olanlar dikkatPrim borcu olanlar dikkat
Gelir testine girmediği için yüklü borçla karşılaşanlar ay sonuna kadar başvuruda bulunmalı.
Yoksulluğun para ile imtihanıYoksulluğun para ile imtihanı
Türk-İş'in araştırmasında, Şubat ayında, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 308, yoksulluk sınırı da 4 bin 259 lira olarak hesaplandı.
BIST 100
BIST 50
BIST 30
81.192 %0,51
Düşük 80818,92
Yüksek 81391,46
İMKB ok
Açılış: 80779,58
77.407 %0,53
Düşük 77041,27
Yüksek 77601,01
İMKB ok
Açılış: 76998,21
99.401 %0,62
Düşük 98883,47
Yüksek 99681,12
İMKB ok
Açılış: 98791,41

Paralimani.com; Foreks, Anadolu Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı Resmi Abonesidir.