TÜSİAD'ın yeni Başkanı Erol Bilecik oldu

» »
TÜSİAD ın yeni Başkanı Erol Bilecik oldu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) 47. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Erol Bilecik, TÜSİAD'ın yeni başkanı oldu.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) 47. Olağan Genel Kurulu bugün yapıldı. Seçimli genel kurulda, Cansen Başaran-Symes TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Erol Bilecik'e devretti. Tuncay Özilhan, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

Bilecik, başkanlığı sonrası yaptığı ilk konuşmada çok çalışma mesajı verdi.

Erol Bilecik'in konuşması şöyle:

"Önümüzdeki dönemin zorlu olması gerçekten bizleri endişelenmiyor. Tam aksine bizi daha fazla çalışmak adına motive ediyor. Ülkemizin yapısal sorunlarını çözmeyi amaçlayan her adımı destekleyeceğiz.

Emin olabilirsiniz ki yeni dönemde arkadaşlarımla birlikte gerçekten çok çalışacağız. TÜSİAD belirsizliğe karşı öngörüyle, korkuya karşı akılcı yaklaşıma sahiptir.

Türkiye bölge ülkeleri tarafından her zaman gıptayla izlenmiştir. Bunun temelinde hiç kuşkusuz Cumhuriyet temellerine bağlılık yatmaktadır. TÜSİAD, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete her zaman bağlılık duymuştur. Önümüzdeki dönemde de bu aynı çabaların öncüsü olacağız.

Yönetim Kurulu olarak bana verilen destek olarak canı gönülden şükranlarımı sunuyorum."

EROL BİLECİK KİMDİR?

Erol Bilecik, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ndan 1987’de mezun oldu ve Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendislerinden biri oldu.

Bilecik, mezun olduğu yıl Alman teknoloji şirketi Nixdorf Computer’de çalışmaya başladıktan sonra 2 yıl sonra 3 arkadaşıyla birlikte Index Bilgisayar’ı kurdu.

Bilecik, 1999 yılından bu yana Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

Aynı zamanda TÜBİSAD Başkanlığı ve İTÜ Mezunlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapan Bilecik, halen Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve Girişimcilik Vakfı’nda (GİRVAK) Yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.


Diğer Ekonomi Haberleri
Tarlada 35 kuruş markette 2 liraTarlada 35 kuruş markette 2 lira
Amasya'da üreticilerin tarlada kilogramını 35 kuruşa verdiği kuru soğan, market ve pazarlarda tüketiciye 2 liradan satılıyor.
Büyükanneye yeni fırsatBüyükanneye yeni fırsat
Torun bakan büyükanneye maaş projesinde ilk ödemeler geçtiğimiz hafta yapılırken, başvuru yapanlar için yeni fırsat ortaya çıktı..
Kimlik belgesiyle giriş yoldaKimlik belgesiyle giriş yolda
Rusya ile pasaportsuz gidiş gelişlere yönelik müzakereler tekrar başlıyor.
Türkiye den Rusya ya buğday hamlesiTürkiye'den Rusya'ya buğday hamlesi
Türkiye sürpriz bir şekilde Rusya'dan buğday ithalatını yasakladı. Uzmanlara göre Rusya'nın Türkiye'ye tarım ambargosunu kaldırmayı ağırdan alması karşısında Türkiye...
Cep vurgununa geçit yokCep vurgununa geçit yok
Kabarık fatura ödemesine yol açan dolandırıcılara karşı alınan önlemler 30 Haziran'da devreye giriyor.
Üretimde tarihi zirveÜretimde tarihi zirve
Otomotiv sanayisi yıla hızlı başladı. Toplam üretim yılın ilk iki ayında yüzde 22, otomobil üretimi ise yüzde 46 arttı.