İstanbul’un En Uygun Semtlerinden Esenyurt’ta Güncel Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

» »
İstanbul’un En Uygun Semtlerinden Esenyurt’ta Güncel Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye ortalamasına bakıldığında İstanbul, konut fiyatlarındaki yüksek rakamlarla dikkat çekiyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre İstanbul satılık daire fiyatları ortalaması 385 bin 997 TL civarında.

100 metrekarelik evler için geçerli olan fiyatlar minimum 289 bin 498 TL ile maksimum 482 bin 496 TL arasında seyrediyor. Ülkenin diğer şehirlerine oranla bu fiyatlar biraz yüksek ancak siz uygun fiyatlı daire almak istiyorsanız; İstanbul’un merkezine biraz mesafesi olan ilçeleri değerlendirmelisiniz. Bu bölgelerde daha cazip ve uygun fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı daire seçeneklerini barındıran ilçelerden biri, İstanbul'un son zamanlarda sürekli gelişme gösteren yerleri arasında yerini alan Esenyurt.
 
Esenyurt Konut Projeleri Yatırımcıları Kendine Çekiyor!
Son yıllarda özellikle geliştirilen konut projeleri ile Esenyurt, dikkat çeken ilçelerden biri haline geldi. Esenyurt konut projeleri, satılık daire alternatiflerinin de artmasını sağladı. Uzman yardımı ile yapılacak araştırmalar sayesinde burada her bütçeye uygun satılık daire bulabilmek mümkün.
Zingat.com Bölge Raporu verilerinden aldığımız rakamlara göre; Esenyurt’tan satılık daire aldığınızda ve kiraya verdiğinizde; daire ortalama olarak 16 yıl içerisinde kendini amorti edebiliyor. Bu da bölgeye yatırım yapma oranını artıyor ve yatırımcıları da bölgeye davet ediyor. Bölge modern bir mimari konusunda giderek kendini geliştirirken yatırım amaçlı satılık daire arayan pek çok kişinin de dikkatini çekiyor.

Esenyurt Satılık Daire Arayanlara Uygun Fiyatlar Sunuyor
Esenyurt’ta bir üniversitenin bulunması satılık daire seçenekleri içerisinde 1+1 ya da stüdyo tipi evlerin bulunmasına da olanak tanıyor. Bunun yanı sıra kullanım ya da yatırım amacına göre Esenyurt satılık daire seçenekleri arasında 2+1, 3+1 hatta 4+1 evler de bulunuyor.
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt satılık ev ortalamaları 192 bin TL civarında. Fiyatlar 144 bin TL’den başlıyor 240 bin TL’ye kadar uzanıyor. 100 metrekarelik daireler için geçerli olan fiyatlarda evin lokasyonu da belirleyici oluyor.

Esenyurt'ta Ulaşım Şimdilik Sınırlı Olsa da Metro Projesi Umut Verici
Esenyurt’ta ulaşım imkanlarının sınırlı olduğunun altını çizmeliyiz. 2019’da metro projesinin tamamlanacağına dair açıklamalar mevcut olsa da; şimdilik çift otobüslerle daha çok ulaşım sağlanıyor.

Esenyurt genç nüfusun yoğunlukta olduğu bir ilçe olması sebebi ile kültürel aktivitelerde yoğunluk kazanıyor. İlçe Beylikdüzü, Avcılar ve Büyükçekmece gibi İstanbul'un gözde ilçelerine yakınlığı ile biliniyor. Bu da kültürel ve sosyal faaliyet seçeneklerini arttırıyor. Ayrıca şehrin en hareketli AVM'leri de ilçenin etrafında bulunuyor. Ulaşım seçeneklerinin de fazla olması bu imkanlardan yararlanmanın önünü açıyor.


Diğer Emlak Haberleri
TOKİ den ucuz konut fırsatıTOKİ'den ucuz konut fırsatı
TOKi, emekli ve dar gelirliler için konut satışına hız verdi İşte evi olmayan 3 milyon emeklinin alabileceği en ucuz konutlar...
TOKİ den 346 lira taksitle ev!TOKİ'den 346 lira taksitle ev!
TOKİ 2018’de dar gelirli vatandaş için 33 ilde 45 bin 456 konutu satışa sunacak.
Dev AVM elde kaldıDev AVM elde kaldı
TOKİ'nin ihale ettiği arsada hayata geçen ‘Koru Florya' projesinde sular durulmuyor. 298 konut ve bir alışveriş merkezinden oluşan projede inşaat biteli 3 yıl oldu ama...
Üç il için kritik kararÜç il için kritik karar
Ankara, Kayseri ve Konya'da bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, teknoloji geliştirme bölgesi ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi olarak...
İstanbul da burada ev alan yaşadıİstanbul'da burada ev alan yaşadı
2018 yılında diğer etaplarının da faaliyete geçmesi beklenen metro hattı ile Anadolu Yakasında ikamet edenlerin Üsküdar’a ulaşımları sağlanarak Avrupa Yakasına...
Emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinde son tarih 30 KasımEmlak vergisi ikinci taksit ödemelerinde son tarih 30 Kasım
Emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri 1 Kasım’da başladı. Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen emlak vergisinin 2017 yılına ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 30...