Taksi ücretinde yüzde 30 indirime gittiler

» »
Taksi ücretinde yüzde 30 indirime gittiler

Afyonkarahisar’da, “Enflasyonla Topyekun Mücadele” kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik faaliyet gösteren Kampüs Taksi Durağı yüzde 30 indirime gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan “Enflasyonla Topyekun Mücadele” kampanyası kapsamında Maliye Bakanlığı tüm ürün ve hizmetlerde yüzde 10 indirime gidilmesini istemişti. Bunun üzerine Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü’nde faaliyet göstere Kampüs Taksi Durağı, taksi ücretlerinde yüzde 30 indirim kararı aldı.

Kampüs Taksi çalışanlarından Celalettin Sivri, taksici esnafı yaptıkları indirimle ilgili enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak istediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Hazine ve Maliye Bakanlığımızın yapmış olduğu enflasyonla topyekun mücadelede biz de taksici esnafı olarak destek verip katılmak istiyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin şehrimizin ve halkımızın vatanımız için daima, her daim 7/24 çalışarak ülkemize yapılan bu ekonomik saldırının biz de karınca kararınca hakkından gelmeye çalışan insanlar olarak sonuna kadar destekçisi ve arkasındayız. Biz Kambüs Taksi olarak Maliye Bakanımızın ‘en az yüzde 10’ demesiyle biz kendimizden de biraz feragat yaparak yüzde 30 indirimle destek vermek istiyoruz. Biz öğrencilere hitap eden bir taksici esnafıyız. Ben zannetmiyorum ki öğrencilerimizde dolarolsun. Anne, babanın destekleriyle devletimizin krediyle, burslarıyla buralarda 81 vilayetten gelip okumaya çalışan kardeşlerimiz. Ama dolarını bozdurup gelen dekontuyla birlikte ona da yüzde 50 indirimiyle hizmeti sunarız. Biz bu kampanyayı daha öncesinde başlattık yüzde 10 indirimini. Ama şuanda Bakanımız ve Başkanımızın istekleriyle daha da üste çekerek hizmete devam ediyoruz ve bu hizmetimizden de öğrencilerimiz memnunlar” diye konuştu.

Yapılan indirimden dolayı çok memnu olduklarını belirten üniversite öğrencileri ise “Bu kampanyadan dolayı çok teşekkür ediyoruz öncelikle, çok memnunuz. Otogar, hastane gibi özellikle acil ihtiyaçlarımızda taksi bizim için çok iyi oluyor. Öğrencilerin yanında olduğu için teşekkür ederiz” dediler.

Buse Akbaş isimle öğrenci, “Acil gitmemiz gereken yerlerde her zaman otobüs bulamıyoruz. Bu yüzden bu indirim bizim işimize geldi” derken, başka bir üniversite öğrencilisi Hülya Gümüş ise “Geçenlerde arkadaşlarımız hasta olmuş ve taksiyi aramışlar. Çok memnun olmuşlar. Böylece indirimden de memnunuz diyebilirim” dedi.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!
Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırını 9 aya yükselten düzenleme bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Ev hanımlarına vergi istisnasıEv hanımlarına vergi istisnası
Meclis'ten geçen kanun değişikliğiyle; evde üretilen ürünlerin internetten satışından kazanılan gelir, yıllık asgari ücretin brütünü aşmama koşuluyla vergiden muaf...
Merkez Bankası ndan önemli karar!Merkez Bankası'ndan önemli karar!
TCMB Genel Kurulunun nisan yerine her yıl hesap dönemi sonundan itibaren 3 ay içinde, banka meclisinin belirleyeceği günde toplanması kararlaştırıldı
Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere destek müjdesiOrta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere destek müjdesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı'yla orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere 5 milyon liraya kadar destek vereceğiz.
Bakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacakBakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3600 ek gösterge ile ilgili "Çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve Bakanlıklarımızla devam ediyor"...
Kurulan şirket sayısı arttıKurulan şirket sayısı arttı
Kurulan şirket sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 17,03 artarak 85 bin 279'a ulaştı. Kapanan şirket sayısı ise yüzde 7,05 azalışla 12 bin 564 oldu.