Trump'tan üstü kapalı tehdit: Belki hiç kaldırmayız

» »
Trump tan üstü kapalı tehdit: Belki hiç kaldırmayız

ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatıyla 200 milyar dolarlık Çin mallarına dün itibariyle uygulanmaya başlayan ek gümrük vergileri sonrasında iki ülke arasında müzakereler devam ederken Trump sosyal medya hesabı üzerinden üstü kapalı Çin'i tehdit etti. Trump, Çin ile yürütülen müzakerelere ilişkin yaptığı paylaşımında, ''ABD gelecekteki müzakerelere bağlı olarak uyguladığı yaptırımları kaldırabilir, belki de hiç kaldırmaz." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ABD ile Çin arasında yürütülen ticaret müzakerelerine değindi.

BELKİ DE HİÇ KALDIRMAZ!
ABD ile Çin ticaret görüşmelerinin yapıcı olduğunu vurgulayan Trump, "Geçtiğimiz iki gün boyunca iki ülke arasındaki ticaret ilişkisinin durumu hakkında samimi ve yapıcı konuşmalar yapıldı. (Çin Devlet Başkanı) Şi Cinping ile aramdaki ilişki oldukça güçlü. Geleceğe yönelik konuşmalar devam edecek.

Bu arada, ABD gelecekteki müzakerelere bağlı olarak uyguladığı yaptırımları kaldırabilir, belki de hiç kaldırmaz." ifadelerini kullandı.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
ABD li bakandan Türkiye mesajı!ABD'li bakandan Türkiye mesajı!
Washington’da iki ülkenin ticaret hacmini artırma hedefi doğrultusunda ABD’li mevkidaşı ile görüşen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, toplantıda S-400 ve F-35 konularına...
Ağustosta ‘ihracat ana planı’ geliyorAğustosta ‘ihracat ana planı’ geliyor
Yeni Ekonomi Programı’nda yer alan ve bir süredir çalışmaların sürdüğü “İhracat Ana Planı”nda önemli bir aşamaya geçildi.
Araç sahipleri dikkat! Motorine indirimAraç sahipleri dikkat! Motorine indirim
Geçene hafta benzine yapılan indirim sonrası motorine de yapılacak indirim oranı belli oldu. Motorine, bu gece yarısı 13 kuruş indirim yapılması bekleniyor.
Dar gelirliye 306 TL taksitle ucuz konut müjdesiDar gelirliye 306 TL taksitle ucuz konut müjdesi
2 bin 286 konutu açık satışa sunan TOKİ, dar gelirlileri Ankara’dan Sivas’a, Burdur’dan Şanlıurfa'ya, Çankırı’dan Niğde'ye kadar 83 bin liradan başlayan fi yatlarla ev...
TÜBİTAK koruma alacakTÜBİTAK koruma alacak
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) koruma alımı yapılacak.
Kurban Bayramında tercih yurt dışıKurban Bayramında tercih yurt dışı
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, şu an ki verilere göre, yurt dışı seyahatler ve yurt içi kültür turlarındaki talep şimdiden geçen yıla göre yüzde 30 civarında arttı.