YouTube 1 milyar saatlik video izleme süresine ulaştı

» »
YouTube 1 milyar saatlik video izleme süresine ulaştı

YouTube izlenme raporunu açıklayarak bir rekora imza attı. Youtube, günde 1 milyar saatlik izlenme süresine ulaştı

Dünyada en çok izlenen video paylaşım platformu Youtube, yeni raporunu açıkladı. Rapora göre; Youtube sadece bir günde 1 milyar saati aşkın bir süre video izlenme süresine ulaştı.

YouTube 2013 yılında aylık izlenme süresinin 6 milyar saate yükseldiğini açıklamıştı. Yani son dört yılda YouTube’un ortalama izlenme süresi 5 katına çıktı.

1 milyar saatlik video izleme süresi ise yaklaşık 100 bin yıla denk geliyor.

YOUTUBE NE ZAMAN KURULDU?

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'deki San Bruno, Kaliforniya şehrinde yer alan Youtube, 2005 yılında 3 eski Pay Pal çalışanının ortaklığında kuruldu.

Youtube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yükleniyor ve herkese açık bir şekilde paylaşım sağlanıyor.


Diğer Teknoloji Haberleri
Mobil abone sayısı 81 milyona yaklaştıMobil abone sayısı 81 milyona yaklaştı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, geçen yılın sonunda 77,8 milyon olan mobil abone sayısının, bu yılın üçüncü çeyreği sonunda 80,6 milyona ulaştığını...
Atıkta elektronik izin dönemiAtıkta elektronik izin dönemi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ticaretin hızlandırılması ve iş kaybının azaltılması amacıyla atık ithalat ve ihracat izinleri elektronik ortamda verilmeye başlandı.
Marmaray’da sefer sayısı arttıMarmaray’da sefer sayısı arttı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi-Söğütlüçeşme istasyonları arasındaki demiryolu hattı düzenleme çalışmalarının tamamlandığını...
Samsung Galaxy X ne zaman satışa sunulacak?Samsung Galaxy X ne zaman satışa sunulacak?
Samsung, katlanabilir ekranlı Galaxy X ile yeni nesil bir deneyim vaat ediyor. Samsung Galaxy X çıkış tarihi ve kullanım yöntemleri belli oldu
e-Devlet Kapısı en iyiler listesindee-Devlet Kapısı en iyiler listesinde
e-Devlet Kapısı mobil uygulaması, Apple'ın AppStore uygulama marketinde 2017 yılının en iyi uygulamaları listesine girdi.
İnternete rekor zam geliyorİnternete rekor zam geliyor
Yeni yürürlüğe giren torba yasa ile birlikte yeni yıldan itibaren Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Özel İletişim Vergisi'yle birlikte internete de yüzde 50 zam geliyor.