Amazon'dan üç milyar dolarlık hisse satışı

» »
Amazon dan üç milyar dolarlık hisse satışı

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan iş insanlarından Amazon CEO'su Jeff Bezos'un bu hafta şirket hisselerinde 3 milyar doların satış yaptığı açıklandı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyon (SEC) tarafından açıklanan kayıtlara göre, Bezos bu hafta Amazon'da 3 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirirken şirket hisselerinde bu yıl yaptığı toplam satış 10 milyar doları aştı.

CNBC'nin haberine göre Bezos, şubatta 4,1, ağustosta da 3,1 milyar dolarlık satış yapmıştı. CEO'nun geçen yılki toplam satışı ise 2,8 milyar dolardı.


Bezos'un Amazon'da 53 milyon adet hissesi bulunuyor. Hisselerin piyasa değeri 170 milyar doları aşıyor.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
İnsansız helikopter havada limitleri zorlayacakİnsansız helikopter havada limitleri zorlayacak
Türk teknoloji şirketi, geliştirdiği çözümlerle bir helikopteri insansızlaştırarak askeri ve sivil alanda çok çeşitli ihtiyaçları karşılayabilecek hale getirdi.
Coca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracakCoca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracak
Amerikalı içecek devi Coca-Cola, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında, 1200'ü Amerika'da olmak...
Mastercard, Pornhub a inceleme başlattıMastercard, Pornhub'a inceleme başlattı
ABD'li finans şirketi Mastercard Inc, yayınladığı videolarda çocuk istismarı ve cinsel saldırı içerikleri olduğu gerekçesiyle Pornhub hakkında inceleme başlattığını...
Pizza Hut ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybettiPizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti
Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, 82 yaşında hayatını kaybetti.
Microsoft tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuruMicrosoft'tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuru
Teknoloji devi Microsoft, toplantılarda çalıyanların yüz ifadeleri ve vücut dillerini gözlemlemek ve 'kalite notu' vermek için bir patent başvurusunda bulundu.
İhracatçı pazar arayışını sanal fuarlarla sürdürüyorİhracatçı pazar arayışını sanal fuarlarla sürdürüyor
Pandemi nedeniyle fuarlar ertelenince pazar arayışlarını sanal dünyaya taşıyan ihracatçılar, 7 dijital fuar etkinliğinde yeni bağlantılar kurmaya devam etti.