Arnavutköy'de arsa fiyatları yeni havalimanı ve üçüncü köprü ile uçtu!

» »
Arnavutköy de arsa fiyatları yeni havalimanı ve üçüncü köprü ile uçtu!

Yabancı yatırımcıların köşe bucak arazi aradığı Arnavutköy'de arsa fiyatları ne kadara ulaştı?

Arnavutköy'de arsa sahiplerinin kaderi iki proje ile son 1 yılda tamamen değişti. Üçüncü (yeni) havalimanı ve Üçüncü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) Köprü ile birlikte uçuşa geçen arazi fiyatları arsa sahiplerini zengin etti.
Yabancı yatırımcıların da ucuza arsa aradığı İstanbul'un Arnavutköy ilçesinin bazı bölgelerinde metrekare fiyatları İstanbul'un en değerli caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi ile bile yarışıyor.
Fakat elbette Arnavutköy'de arsa fırsatları halen bitmiş değil.
Arsa uzmanları Kuveyt, Katar, Özbekistan, Suudia Arabistan, Lübnan gibi ülkelerden arsa yatırımcılarının son günlerde ilçede çokça boy göstermeye başladığını ve emlakçılar üzerinden arsa aradığını belirtiyor.

ARNAVUTKÖY ARSA FİYATLARI NE KADAR?
Peki Arnavutköy'de arsa fiyatları ne kadar oldu?
Son 1 yılda Arnavutköy'deki arsa fiyatları metrekare bazında yüzde 50 civarında artış gösterdi.
Fakat Arnavutköy'de sahibinden arsa satanların verdikleri ilanlara bakılırsa halen metrekaresi 200-300 TL arasında çok fazla yeni arsa fırsatı da var.
Örneğin Arnavutköy'ün en merkezi noktalarından biri olan Boyalık Köyü'nde 5 dönümlük bir arsanın satış fiyatı metrekare başına 320 TL'den 1.5 milyon TL civarında.Arnavutköy Merkez Mahallesi'nde ise benzer büyüklükte bir arsa ise 5200 TL'ye kadar ulaşıyor.Diğer Emlak Haberleri
Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!
Konut fiyatlarındaki yükselişe TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu'ndan dikkat çeken yorum geldi. Fiyatların çığırından çıktığını belirten Ağaoğlu, "Konut fiyatları bir anda...
TOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacakTOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini 17-18 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle...
Konut satışlarında tüm zamanların rekoruKonut satışlarında tüm zamanların rekoru
Konut satışlarında geçen ay 134 bin 170 adetle tüm zamanların mart ayı rekoru kırıldı.
TOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyorTOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında mart ayında yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.
TOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacakTOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 29 ilde 307 arsayı açık artırma yöntemiyle satacak.
Müteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkatMüteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkat
Edirne'de bir müteahhit satış sözleşmesiyle sattığı dairelerin tapusunu başka bir müteahhide devretti. Daireler daha sonra başka vatandaşlara satıldı. Mağdur olan...