Bakan Nebati'den enflasyonda düşüş mesajı

» »
Bakan Nebati den enflasyonda düşüş mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. Nebati, 'Enflasyonda düşüşlerim devam edeceğini bundan sonraki aylarda da hep birlikte göreceğiz' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Nebati'nin açıklamaları:

Bu tür programlar düzenleyerek tarım sektörünü her daim destekleyen Ziraat Bankamıza teşekkür ediyorum. Küresel salgın ve Rusya-Ukrayna savaşı tarım sektörünün ne derece stratejik öneme sahip olduğunu göstermiştir. Özellikle az gelişmiş ülkeler gıda arz güvenliği tehditlerini yakinen tecrübe etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri ile diplomasi başarısı olarak vücut bulan tahıl koridoru anlaşması, sorunların derinleşmeden çözüme kavuşmasını sağlamıştır. Ülkemiz istihdamının yüzde 17'si geçimini tarımdan sağlamaktadır. Türkiye en büyük 5-10 küresel üretici ülke arasında yer almaktadır. Ülkemiz meyve, sebze ve kuruyemişte ana ihracatçı hale gelmiştir. 2022'de tarımsal destek bütçemizi, küresel emtiadaki artışları da dikkate alarak yüzde 54 oranında artırdık.

"ENFLASYONDA DÜŞÜŞ" MESAJI

Enflasyonda düşüşlerim devam edeceğini bundan sonraki aylarda da hep birlikte göreceğiz. Çiftçilerimiz girdi fiyatları bakımından daha öngörülebilir bir sürece kavuşacaktır.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Borsa yatırımcısının başı döndüBorsa yatırımcısının başı döndü
Borsa İstanbul, dalgalı seanslarına devam ediyor. BIST 100 gün içinde yüzde 7'lik marjda hareket etti. Kapanışa bir saat kala endeks yüzde 3 primli.
Dünya yeni bir döneme giriyorDünya yeni bir döneme giriyor
Temiz enerji teknolojilerinde küresel çapta yeni bir "sanayi dönemine" girilirken, bu alandaki küresel piyasanın büyüklüğünün 2030'a kadar yıllık 650 milyar dolara...
Bitcoin kritik eşiğin üzerindeBitcoin kritik eşiğin üzerinde
Kripto varlıklar piyasalarda risk iştahının artmasıyla yükseldi. Lider kripto para Bitcoin 18 bin dolarlık kritik eşiği aştı.
Yargıtay dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!Yargıtay'dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!
Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, aldığı cep telefonunu 6 gün kullandıktan sonra memnun kalmayarak iade eden kişiye satıcı tarafından açılan davada, mutat kullanımın aşıldığı...
Yarıyıl tatili için ek YHT seferleri konulduYarıyıl tatili için ek YHT seferleri konuldu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yarıyıl tatili dolayısıyla artan talepleri karşılamak amacıyla Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave YHT seferlerinin konulduğunu...
Doğal gazda büyük tasarruf!Doğal gazda büyük tasarruf!
BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, “2024 yılında kullanmış olacağımız elektrik enerjisinin tümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından ve verimlilikten sağlayacağız. Doğal...