Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak’ta toplu açılışa katıldı

» »
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak’ta toplu açılışa katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ta toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Bugün Şırnak'a gelirken elimiz boş gelmedik. Yaklaşık 3.5 milyarlık 591 eser ve yatırımın açılışını gerçekleştiriyoruz. Son 18 yılda Şırnak'a toplam 12,5 milyar lira yatırım gerçekleştirdik." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi'den sonra gerçekleştirilen toplu açılış töreninde katıldı. 3.5 milyar liralık 591 projenin hayata geçirildiği açılış töreninde konuşan Erdoğan, “Biz milletimize efendi olmak için değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim siyaset anlayışımızda partizanlık, insanları etnik kökenlerine, inançlarına göre tasnif etmek yoktur. Biz hizmet götürürken aldığımız oy oranına değil, ihtiyaca bakarız” dedi.

Erdoğan, Şırnak Valiliği önünde düzenlenen Toplu Açılışı Töreni'nde yaptığı konuşmada, yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından Şırnak'ta bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyduğunu ifade etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

- Allah'a hamdolsun Şırnaklı kardeşlerim bizi 31 Mart seçimlerinde mahcup etmedi. 31 Mart seçimleri sadece Şırnak'ta değil bölgede yeni bir dönemin kapılarını aralamıştır. Bize ve Tüm Türkiye'ye bu iftiharı gururu yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum

- 31 Mart seçimlerinde siz bize sahip çıktınız inşallah biz de size sahip çıkacağız. Sizi bizi birbirimize bağlayan bağlara sahip çıkacağız. Kimseyi ayırmadan kimseyi ötekileştirmeden tüm gücümüz ve imkanlarımızla Şırnak için çalışmaya devam edeceğiz.

- Bugün Şırnak'a gelirken elimiz boş gelmedik. Yaklaşık 3.5 milyarlık 591 eser ve yatırımın açılışını gerçekleştiriyoruz.

- Toplam yatırım tutarı 3.5 milyar lirayı açan projeyi siz Şırnaklı kardeşlerimizle buluşturmuş oluyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bundan sonraki gelişlerimizde de yatırım seferberliğimizin ürünlerini sizlerle açmaya devam edeceğiz.

- Şırnak bizim gözbebeğimiz. Bizi sizi çıkar için değil, sadece ve sadece Allah için seviyoruz. Biz milletimize efendi olmak için değil hizmetkar olmaya geldik. Yatırım yaparken kökene değil, şehirlerin durumuna bakarız. 18 yıldırı hiçbir ayrım yapmadan, hizmet üretiyoruz. 81 vilayetimizin tamamına eserlerimizle mührümüzü vuruyoruz. 83 milyonun tüm fertlerini kucaklıyor, göğsümüze basıyoruz.

- Son 18 yılda Şırnak'a kazandırdıklarımız samimiyetimiz, gayretimizin en büyük göstergesidir. Bugüne kadar kamu ve özel sektör yatırımlarına verdiğimiz destekle daima Şırnak'ın yanında olduk. Önce hayal ettik sonra Şırnak için kurduğumuz hayalleri tek tek gerçekleştirdik. Kurduğumuz hayallerle kimsenin aramıza girmesine müsaade etmedik. Son 18 yılda Şırnak'a toplam 12,5 milyar lira yatırım gerçekleştirdik.

- Şırnak'a 7'si hastaneden oluşan toplam 59 sağlık tesisi kazandırdık.

- Şehir hastanesi standartlarındaki Şırnak Bölge Hastanesi çalışmaları devam ediyor. 11 bin 111 konut uygulaması başlattık ve bu konutların hepsini tamamladık. Toplamda 191 kilometre bölünmüş yol tamamlandık.

- Biz geldiğimizde şehrimizde hızlı internet kullanıcısı adeta yokken bugün 312 binin üzerinde hızlı internet abonesi bulunuyor.

- Enerjide şehrimizi doğalgaz konforuyla tanıştırdık. 3 bin 500 konut ve iş yerine doğalgaz verdik. Şırnak ve Silopi barajlarını ilimize kazandırdık.

- Toplam 850 bin dekar zirai araziyi suyla buluşturacağız. Şırnaklı çiftçilerimize 770 milyon Lira tutarında tarımsal destek verdik.

- Terörle, baskıyla aba altından sopa göstererek siyasetin dizayn edildiği günler geride kaldı. Sırtını millet iradesi dışında güç odaklarına yaslayanlar, silahı hak arama aracı olarak görenler dün olduğu gibi kaybetmeye mahkumdur.

- Kardeşliğimizi, dayanışmayı büyüteceğiz. Kimsenin aramıza nifak tohumları ekmesine müsaade etmeyeceğiz. Tek millet olarak birbirimize sahip çıkacağız. Tek bayrak altında geleceğe yürüyeceğiz.

Açılış konuşmasından sonra yapımı tamamlanan tesislerin açılışı gerçekleştirildi


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarındaTürkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin 26 milyar dolar civarında olduğunu...
Bir ağaçtan 20 kilogram elde ediliyor! Kilosu 10 TL’den satılıyorBir ağaçtan 20 kilogram elde ediliyor! Kilosu 10 TL’den satılıyor
Isparta’nın Gönen ilçesinde hasadı devam eden hünnap meyvesinin kilogram fiyatı 10 TL’den satılıyor.
8 milyon çalışana asgari ücret desteği8 milyon çalışana asgari ücret desteği
Fiilen 22 milyon çalışanın yaklaşık 8 milyonu asgari ücret seviyesinden Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirilirken, sağlanan asgari ücret desteği 16 milyar lirayı geçti.
Yasak kalkınca 60 yıl sonra yeniden üretildiYasak kalkınca 60 yıl sonra yeniden üretildi
Rize’de 60 yıl sonra yasağın kalkmasının ardından üretimi yeniden başlayan kenevirden elde edilen iplikle özel el dokuma tezgahlarında üretilen Rize Bezi'nden masa...
4 çalışandan 1 i işini bırakmayı düşünüyor4 çalışandan 1'i işini bırakmayı düşünüyor
ABD’de yapılan araştırmada, her 4 çalışandan 1'inin yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanma korkusu nedeniyle işini bırakmayı düşündüğü belirtildi.
ASELSAN Ar-Ge de hız kesmiyorASELSAN Ar-Ge'de hız kesmiyor
ASELSAN, Turkishtime Dergisi tarafından yayımlanan "Türkiye’nin Ar-Ge Harcamaları En Yüksek 250 Şirketi" araştırmasında, Ar-Ge proje sayısında birinci oldu.