Mastercard, Pornhub'a inceleme başlattı

» »
Mastercard, Pornhub a inceleme başlattı

ABD'li finans şirketi Mastercard Inc, yayınladığı videolarda çocuk istismarı ve cinsel saldırı içerikleri olduğu gerekçesiyle Pornhub hakkında inceleme başlattığını açıkladı.

Mastercard Inc, pazar günü yaptığı açıklamada, sitede yayınlanan birçok videonun çocuk istismarı ve cinsel saldırı suçlarını içerdiğini belirten bir köşe yazısının ardından Pornhub.com aleyhindeki iddiaları araştırdığını söyledi.

Nicholas Kristof'un New York Times'ta kaleme aldığı yazıda, Pornhub'da bilinci yerinde olmayan kadınlara ve çocuklara yönelik cinsel saldırıların kayıtları olduğunu söylediği videoları açıkladı.

'Pornhub çocukları' başlıklı yazısında Kristof,  "Mesele pornografi değil, tecavüz. Çocuklara veya rızası olmayan herhangi birine yapılan saldırıları teşvik etmenin vicdansızca olduğunu kabul edelim" ifadelerini kullandı.

Pornhub ise hakkında ortaya atılan iddiaları yalanladı.

Şirket, Reuters'a e-postayla gönderilen bir açıklamada "CSAM'e (çocuk cinsel istismarı materyali) izin verdiğimiz iddiası sorumsuzca ve açık bir şekilde doğru değil" dedi.

Milyarder yatırımcı Bill Ackman da, Mastercard ve Visa Inc'i Pornhub'a yapılan ödemeleri geçici olarak durdurmaya çağırdı ve şirketin kartları sitede kabul edilmemesine rağmen American Express Co'dan harekete geçmesini istedi.

American Express ise, kartlarının yetişkin içerikli internet sitelerinde kullanımını yasaklayan bir küresel politikaya sahip olduğunu söyledi.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Samsung ABD de çip fabrikası kurmayı planlıyorSamsung ABD'de çip fabrikası kurmayı planlıyor
Samsung Electronics, 10 milyar dolarlık yatırımla birlikte Amerikalı müşteri portföyünü genişletmeyi ve sektör lideri Taiwan Semiconductor Manufacturing'i yakalamayı...
İnsansız helikopter havada limitleri zorlayacakİnsansız helikopter havada limitleri zorlayacak
Türk teknoloji şirketi, geliştirdiği çözümlerle bir helikopteri insansızlaştırarak askeri ve sivil alanda çok çeşitli ihtiyaçları karşılayabilecek hale getirdi.
Coca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracakCoca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracak
Amerikalı içecek devi Coca-Cola, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında, 1200'ü Amerika'da olmak...
Mastercard, Pornhub a inceleme başlattıMastercard, Pornhub'a inceleme başlattı
ABD'li finans şirketi Mastercard Inc, yayınladığı videolarda çocuk istismarı ve cinsel saldırı içerikleri olduğu gerekçesiyle Pornhub hakkında inceleme başlattığını...
Pizza Hut ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybettiPizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti
Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, 82 yaşında hayatını kaybetti.
Microsoft tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuruMicrosoft'tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuru
Teknoloji devi Microsoft, toplantılarda çalıyanların yüz ifadeleri ve vücut dillerini gözlemlemek ve 'kalite notu' vermek için bir patent başvurusunda bulundu.