Pegasus'un 82 uçağından 7'si çalışıyor

» »
Pegasus un 82 uçağından 7 si çalışıyor

Pegasus CEO’su Nane, virüs salgınının havacılık sektörüne etkilerini ifade ederken Pegasus filosunu ve 80 binden 4 bine düşen yolcu sayısını anlattı.

Pegasus CEO’su Mehmet Nane, korona virüsün havacılık sektörüne yönelik etkisine dair yaptığı açıklamada, yolcu sayısındaki yüzde 95’lik kayba işaret ederek, “Yurt dışına 77 noktaya uçuyorduk, geldiğimiz noktada sıfır. Yurt içinde 35 noktaya uçuyoruz, orada bir sıkıntı yok ama frekanslarda sıkıntı var. Bugün taşıdığımız yolcu adedi 80 binden 4 binlere gelmiş durumda” dedi.

Mehmet Nane katıldığı bir televizyon programında salgınla başlayan sıkıntılı sürece ilişkin bilgiler verirken sözlerine, “Uçabilen ikisi bakımda 84 uçağımızın 82si uçabilir durumda, 75 tanesi yatıyor vaziyette, 7 tane uçakla operasyonumuzu döndürüyoruz” şeklinde devam etti. Nane, Avrupa’da dev hava şirketlerinin de bütün filolarını yatırdığını söyledi.

Nane konuşmasında ayrıca, “Mayıs sonu ile Ramazan Bayramı'nı yaşayacağız. Havaların ısınmasıyla etkiler azalacak. Temmuzda iç piyasanın normale dönmesini bekliyoruz” dedi.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Enerji ithalatı faturası şubatta yüzde 7,4 azaldıEnerji ithalatı faturası şubatta yüzde 7,4 azaldı
Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 azalarak 3 milyar 136 milyon 51 bin dolara geriledi.
Koronavirüsün ülke ekonomilerine etkisiKoronavirüsün ülke ekonomilerine etkisi
Koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Virüs insan hayatını olduğu kadar ülkelerin ekonomilerine de etki ediyor. Virüsle mücadele kapsamında bugüne kadar ülkeler...
Benzin ve motorine indirim geliyorBenzin ve motorine indirim geliyor
Benzin ve motorin için bir indirim haberi daha geldi. Bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinde 8 kuruş, benzinde 10 kuruş indirim bekleniyor.
Berat Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğizBerat Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan...
Yünsa üretime ara veriyorYünsa üretime ara veriyor
Yünsa koronavirüs salgını sebebiyle yarından itibaren en az 12 gün üretime ara vereceğini duyurdu.
Bulgaristan hükümeti 4 milyar euro borç arıyorBulgaristan hükümeti 4 milyar euro borç arıyor
Bulgaristan Hükümeti bütçenin parlamento tarafından gözden geçirilmesi kaydıyla 10 milyar leva (5 milyar avro) borçlanmaya karar verdi.