Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti

» »
Pizza Hut ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti

Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, 82 yaşında hayatını kaybetti.

Kardeşiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nin Kansas eyaletindeki Wichita'daki Pizza Hut İmparatorluğu'nu kuran Frank Carney, çarşamba günü zatürre nedeniyle yaşamını yitirdi.

Wichita Eagle, Carney'nin yakın zamanda Covid-19'dan kurtulmuş olduğunu ancak 10 yıldan fazla süredir Alzheimer ile mücadele ettiğini bildirdi.

Kanada resmi yayın kuruluşu CBC'nin haberine göre, Frank Carney, Wichita Eyalet Üniversitesi'nde öğrenciyken erkek kardeşi Dan ile birlikte, 1958'de ailesinin sahibi olduğu Carney's Market yakınlarında bir pizza girişimi başlatmak için annelerinden 600 dolar borç almıştı.

Carney, Wichita'da, 1992 yılında bir girişimcilik konferansında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

"Beyaz Saray'da kimin olduğu veya işsizlik oranının ne olduğu umurumuzda değildi. Girişimcinin, tek düşündüğü şudur: Ürün için bir pazar var mı? Satabilir miyim?"

Western Sizzlin gibi farklı gıda şirketlerinde de yer alan Carney; emlak, petrol-gaz, otomotiv, kiralama ve eğlence işleriyle de uğraştı.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Samsung ABD de çip fabrikası kurmayı planlıyorSamsung ABD'de çip fabrikası kurmayı planlıyor
Samsung Electronics, 10 milyar dolarlık yatırımla birlikte Amerikalı müşteri portföyünü genişletmeyi ve sektör lideri Taiwan Semiconductor Manufacturing'i yakalamayı...
İnsansız helikopter havada limitleri zorlayacakİnsansız helikopter havada limitleri zorlayacak
Türk teknoloji şirketi, geliştirdiği çözümlerle bir helikopteri insansızlaştırarak askeri ve sivil alanda çok çeşitli ihtiyaçları karşılayabilecek hale getirdi.
Coca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracakCoca-Cola dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracak
Amerikalı içecek devi Coca-Cola, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında, 1200'ü Amerika'da olmak...
Mastercard, Pornhub a inceleme başlattıMastercard, Pornhub'a inceleme başlattı
ABD'li finans şirketi Mastercard Inc, yayınladığı videolarda çocuk istismarı ve cinsel saldırı içerikleri olduğu gerekçesiyle Pornhub hakkında inceleme başlattığını...
Pizza Hut ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybettiPizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti
Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, 82 yaşında hayatını kaybetti.
Microsoft tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuruMicrosoft'tan toplantılarda yüz ifadeleri ve vücut dillerini notlandırma patenti için başvuru
Teknoloji devi Microsoft, toplantılarda çalıyanların yüz ifadeleri ve vücut dillerini gözlemlemek ve 'kalite notu' vermek için bir patent başvurusunda bulundu.