Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul

» »
Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul

Avrupa Havalimanları Konseyi, koronavirüsün hava taşımacılığına etkisiyle ilgili rapor hazırladı.

Koronavirüs salgını, etkisini diğer sektörlerde olduğu gibi havacılık sektöründe de gösterdi.

Dünya genelinde uçak şirketleri çoğu seferini iptal etmek zorunda kaldı.

Avrupa Havalimanları Konseyi (ACI), 2020 yılına ilişkin havalimanları yolcu istatistiklerini paylaştı.

AVRUPA KAYIPTA, EN DAYANIKLI TÜRKİYE
Raporda, Avrupa havalimanlarındaki 2020 yolcu trafiğinin 1.72 milyar azalarak 1995 seviyelerine düştüğüne dikkat çekildi.

Avrupa Birliği (AB) havalimanlarının AB dışındaki lokasyonlara kıyasla salgının etkilerini daha fazla yaşadığı kaydedildi.

Havacılık sektöründe salgına karşı en dayanıklı ülkelerin ise Türkiye ve Rusya olduğu belirtildi.AVRUPA'NIN YERİNİ İSTANBUL ALDI
Geçen yılın dördüncü çeyreğinde Avrupa'nın en yoğun havalimanlarının bulunduğu Batı Avrupa merkezlerinin yerini İstanbul ve Moskova'nın aldığı bilgisi paylaşıldı.

ACI verilerine göre, Avrupa havalimanlarında yüzde 73 kayıp yaşandı. Bu oran, Türkiye için yüzde 60,7; Rusya için ise yüzde 44,2 olarak kaydedildi.

İzlanda'da yüzde 96,2'lik bir kayıp olduğu, Gürcistan'ın 94,8 oranında etkilendiği bildirildi.

Raporda, "Dördüncü çeyrekte sadece İstanbul birinci ligde kaldı. Türk aktarma merkezi, Avrupa'nın en işlek havalimanı haline geldi." denildi.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Ziraat Bankası 1.3 milyar dolar sendikasyon kredisi sağladıZiraat Bankası 1.3 milyar dolar sendikasyon kredisi sağladı
Ziraat Bankası, 23 ülkeden 45 Uluslararası Banka ile toplamda 1,3 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını duyurdu.
Türk şirketinden savunmada kıtaları aşan ortaklıkTürk şirketinden savunmada kıtaları aşan ortaklık
Repkon ve Titomic, sahip oldukları kabiliyetleri birleştirerek Avustralya'da namlu üretimi için ortaklık sözleşmesi imzaladı.
Pentagon un 22 milyar dolarlık  artırılmış gerçeklik sistemiyle çalışan başlık  ihalesini Microsoft kazandıPentagon'un 22 milyar dolarlık 'artırılmış gerçeklik sistemiyle çalışan başlık' ihalesini Microsoft kazandı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), artırılmış gerçeklik sistemiyle çalışan ve özellikle sahadaki askerlerin hareket kabiliyetini artıracak yeni nesil askeri başlıklar...
Finansal teknoloji şirketi Matriks halka arz ediliyorFinansal teknoloji şirketi Matriks halka arz ediliyor
Finansal teknoloji şirketi Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ’nin şirket paylarının halka arzı için yaptığı başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.
Güneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkıGüneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkı
Kayseri'de Melikgazi Belediyesi, semt pazarları ve hizmet binası çatısındaki güneş enerjisi panelleri sayesinde yılda 1000 dairenin gideri kadar elektrik üretiyor.
Ankara da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyorAnkara'da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyor
Çubuk ilçesinde bir firma tarafından kurulumu süren fabrika, mayıs ayında tam kapasiteyle üretime başlayacak.