SEC Başkanı Gensler'den regülasyon çağrısı

» »
SEC Başkanı Gensler den regülasyon çağrısı

SEC Başkanı Gary Gensler kripto paralar ve kripto para platformlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Eğer denetim, düzenleme alanının dışında kalmaya devam ederler ise bu iş iyi bitmeyecek" dedi

Geçen hafta kripto paralar için regülasyonun şart olduğunu belirten ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler uyarılarına dün de devam etti.

Katıldığı bir konferansta Gensler, ABD kripto para piyasaları ve bunlarla ilgili platformların regülatörlerin gözetim, denetimlerinin dışında kalmaya devam etmeleri halinde bunun sonunun iyi olmayacağı uyarısında bulundu.

ABD menkul kıymet yasalarının neyin bir menkul kıymet piyasası olduğu konusunda geniş bir değerlendirme yaptığını belirten Gensler, geçmişte portakal bahçeleri, yılan balığı çiftliklerinin menkul kıymet piyasası olarak tanımlandığını hatırlattı. Kâr bekleyen yatırımcılardan para toplayan gruplar konusunda da yasada çok fazla netlik bulunduğunu düşündüğünü belirten Gensler, "Eğer denetim, düzenleme alanının dışında kalmaya devam ederler ise bu iş iyi bitmeyecek" diye konuştu.

Gensler, mevcut vergi, kara para aklama ve içerinden öğrenilen bilgilerin ticarine yönelik regülasyonlara uymaları halinde kripto para işlem platformlarının başarılı olacaklarını savundu.

Gensler ay başında yaptığı açıklamada da benzer şekilde "Tarih bize gösteriyor ki eğer ayakta kalmak istiyorsanız kamu politikası çerçevesi içinde bir yeriniz olması gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.


Diğer Finans Haberleri
Ar-Ge ye geçen yıl yaklaşık 55 milyar lira harcandıAr-Ge'ye geçen yıl yaklaşık 55 milyar lira harcandı
Türkiye'de araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) harcamalarının tutarı geçen yıl bir önceki yıla kıyasla 9 milyar 3 milyon lira artarak 54 milyar 957 milyon lira oldu.
TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Yılı 15-17 milyar dolar arasında bir cari açıkla kapatacağızTCMB Başkanı Kavcıoğlu: Yılı 15-17 milyar dolar arasında bir cari açıkla kapatacağız
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Pandemi şartlarına rağmen yılı 15-17 milyar dolar arasında bir cari açıkla kapatıp önümüzdeki yıllarda da cari açığı çözmüş, faizi ve kuru...
IMF den usulsüzlük iddialarına incelemeIMF'den usulsüzlük iddialarına inceleme
Uluslararası Para Fonu, Başkan Kristalina Georgieva'nın da adının karıştığı usulsüzlük iddialarına ilişkin inceleme başlattı.
Doğal gaz ithalatı temmuzda yüzde 30,1 arttıDoğal gaz ithalatı temmuzda yüzde 30,1 arttı
Türkiye'nin doğal gaz ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30,1 artarak 4 milyar 47 milyon metreküp oldu.
SEC Başkanı Gensler den regülasyon çağrısıSEC Başkanı Gensler'den regülasyon çağrısı
SEC Başkanı Gary Gensler kripto paralar ve kripto para platformlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Eğer denetim, düzenleme alanının dışında kalmaya devam ederler ise bu...
Fitch, Türkiye nin notunu ve görünümünü teyit ettiFitch, Türkiye'nin notunu ve görünümünü teyit etti
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-", kredi notu görünümünü ise "durağan" olarak teyit etti. Fitch Ratings, Türkiye...