TikTok’un aylık kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı

» »
TikTok’un aylık kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı

Kısa video paylaşımı odaklı sosyal medya platformu TikTok’un dünya genelinde aylık kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti.

Popüler kısa video paylaşım uygulaması TikTok, dünya çapında 1 milyar kullanıcıya ulaştığını duyurdu. 2016 yılında Çinli ByteDance tarafından kullanıma açılan TikTok, böylece 1 milyar kullanıcı barajı aşan sosyal medya platformları arasına adını yazdırdı.

Bu alanda TikTok, Facebook (2.8 milyar), YouTube (2.3 milyar), WhatsApp (2 milyar), Instagram (1.4 milyar), Facebook Messenger (1.3 milyar ve WeChat’in (1.2 milyar) ardından en çok kullanıcısı olan 7. platform olmuş oldu.

TikTok’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, misyonlarının yaratıcılığa ilham vermek ve eğlendirmek olduğu belirtilerek, “Bugün bu misyonu ve topluluğumuzun dünya çapında 1 milyardan fazla insana ulaşmasını kutluyoruz. Artık aylık 1 milyardan fazla kullanıcı eğlenerek öğrenmek ve yeni şeyler keşfetmek için TikTok'a geliyor. İçerik üreticilerimizin yaratıcılığı ve özgünlüğü sayesinde TikTok, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için günlük yaşamlarının bir parçası haline geldi. Müzikten yemeğe, güzellik ve modadan kültür ve sanata bütün içerikler TikTok'ta yer alıyor. Yolculuğumuzu özel kıldığınız için size teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

CREATER MARKETPLACE TÜRKİYE’DE
Öte yandan Los Angeles, New York, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Mumbai, Singapur, Jakarta, Seoul ve Tokyo'da global ofisleri bulunan TikTok, markalar ve içerik üreticilerinin etkileşim kurabileceği TikTok Creator Marketplace’i Türkiye’de hayata geçirdiğini açıkladı. Marka ve ajansların TikTok içerik üreticileriyle buluşabildiği Creator Marketplace, iki taraf arasında bir etkileşim kurulmasına, markaların kendilerine uygun içerik üreticilerini bulmalarına ve bu konuda analizler yapmasına olanak sağlayacak.

TikTok Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Pakistan Gelişen Pazarlar ve Küresel İş Çözümleri Başkanı Scott Thwaites konuyla ilgili olarak, “Markalar kaliteli ve amacına uygun içerik oluşturmaya ilişkin içgörüler almak amacıyla, içerik üreticilerini yakından gözlemlemeye başladı. Biz burada içerik üreticileri ve markalar arasındaki iş birlikleri için daha yaratıcı fırsatlar görüyoruz” dedi.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
500 Türk yatırımcı Azerbaycan a çıkarma yapacak500 Türk yatırımcı Azerbaycan'a çıkarma yapacak
MÜSİAD tarafından 25. kez düzenlenecek Uluslararası İş Forumu (IBF - International Business Forum) bu yıl Bakü'de gerçekleştirilecek. Türkiye'den 500 olmak üzere dünya...
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldıRüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Türkiye'nin rüzgar enerjisinden sağladığı elektrik dün 174 bin 542 megavatsaatle yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Rüzgarın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 20,2...
Milli elektrikli tren gelecek yıl raylarda olacakMilli elektrikli tren gelecek yıl raylarda olacak
Saatte 160 kilometre hıza uygun milli elektrikli tren setlerinden 3'ünün gelecek yıl TCDD Taşımacılık AŞ'ye teslim edilmesi bekleniyor.
Mastercard dan kripto para adımıMastercard'dan kripto para adımı
Mastercard, müşterilerinin tüketicilerin kripto para alıp satmasına, kripto paraya dayalı özel fırsatlar sunmasına ve kripto para banka ve kredi kartlarının...
Merkez Bankasının rezerv varlıkları yükseldiMerkez Bankasının rezerv varlıkları yükseldi
Merkez Bankası'nın resmi rezerv varlıkları, eylülde bir önceki aya göre yüzde 3 artarak 121,3 milyar dolar oldu.
Tesla nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştıTesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı
Tesla'nın piyasa değeri, araç kiralama şirketi Hertz'in elektrikli araç filosu için 100 bin Tesla siparişi verdiğini duyurmasının ardından ilk kez 1 trilyon doların...