Zoom'dan 14.7 milyar dolarlık satın alma!

» »
Zoom dan 14.7 milyar dolarlık satın alma!

Pandemi döneminin yıldızını parlattığı uygulamalardan görüntülü toplantı/görüşme uygulaması Zoom, Five9 isimli bulut iletişim şirketini 14,7 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu

Pandemi döneminin yıldızını parlattığı uygulamalardan görüntülü toplantı/görüşme uygulaması Zoom, Five9 isimli bulut iletişim şirketini 14,7 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. Bu anlaşma Zoom'un ilk milyar dolarlık anlaşması.

Zoom CEO’su Eric Yuan, söz konusu anlaşma ile ilgili olarak "Zoom'u sürekli geliştirmenin ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermenin yollarını arıyoruz. Bu da o adımlardan biri." ifadesini kullandı.

Zoom, pandemi döneminde evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla şirketlerin görüntülü toplantı sorunlarına çözüm olmuştu. Zoom pandeminin de etkisiyle 2020'de gelirlerini yüzde 326 artırdı. Zoom hisseleri ise geçtiğimiz yıl yüzde 400 yükselmişti.

Five9 hisseleri satın almanın ardından yüzde 13 yükseldi. Five9, çağrı merkezi hizmetlerini bulut tabanlı teknoloji ile sunuyor.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandıAçlık ve yoksulluk sınırı açıklandı
TÜRK-İŞ, açlık sınırının 2 bin 903 TL'ye, yoksulluk sınırının 9.457 TL'ye yükseldiğini açıkladı.
Rekor kırıldı!Rekor kırıldı!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu'nda geçiş rekoru kırıldığını bildirdi.
THY, Avrupa ikincisi olduTHY, Avrupa ikincisi oldu
Türk Hava Yolları (THY), günlük 1323 seferle Avrupa'da en çok uçuş icra eden 2. hava yolu oldu.
Kanola üretiminin desteklerle artırılması hedefleniyorKanola üretiminin desteklerle artırılması hedefleniyor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, tohumunun yüzde 50'sinin bakanlık tarafından karşılanacağını dile getirdiği kanolada ortalama üretim, son 10 yılda yaklaşık...
Türkiye nin binek otomobil ihracatı 5 milyar dolara dayandıTürkiye'nin binek otomobil ihracatı 5 milyar dolara dayandı
Türkiye, yılın ilk yarısında 4 milyar 923 milyon 650 bin dolarlık binek otomobil ihraç etti.
Nüfusa göre en fazla esnaf bu ilde!Nüfusa göre en fazla esnaf bu ilde!
Türkiye'de yılın ilk yarısında esnaf sayısı 2 milyon 55 bin 598 olarak hesaplanırken, nüfusa göre en fazla esnafın bulunduğu il Burdur olarak kayıtlara geçti.