1200 firmadan indirim

» »
1200 firmadan indirim

Bakan Albayrak’ın açıkladığı ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programına katılımcı sayısı 1.200’ü buldu. Firmalar logoları mağazalara astı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' programına katılan firma sayısı bir haftada bin 200'ü buldu. Enflasyonla mücadelenin takibi amacıyla açılan "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesi üzerinden kampanyaya katıldığını ilan eden firma sayısı her gün katlanarak artıyor. Aralarında perakendeden otomotive, gıdadan mobilyaya, tekstilden elektroniğe dev markaların da bulunduğu çok sayıda firma, dernek, oda ve kurum programa destek verdi.

LOGOLAR HER YERDE

Programa aralarında TMSF şirketleri, Doğuş, Sabancı, Koç, Boyner, Zorlu, Demirören, Eczacıbaşı, Yıldız, Yaşar, Sanko, Migros, BİM, A101, Şok, Carrefour, Metro, Kim, THY, Turkcell, Vodafone, Vestel, Türk Telekom, Teknosa, Vatan Computer, Vakko, Damat&Tween, Kiğılı, Aydınlı, LC Waikiki, Koton, Mavi, Loft, Adil Işık, Sarar, Doğtaş, İstikbal, Bellona, Çilek, Ikea, Fakir, Polisan, Çaykur, AOÇ, Balparmak, BMC, D&R, Altınbaş, Torku, Muya, Greyder'in de olduğu çok sayıda firma destek veriyor. Firmalar mağazalarında logoları kullanmaya başladı.

SOSYAL MEDYADAN DA PAYLAŞILIYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' programına katılan firmaları sosyal medyadan da ilan ediyor. Mağazalarda kullanılan indirim posterlerinin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

ASGARİ FİYAT İNDİRİMİ YÜZDE 10

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta enflasyonla mücadelede başarıya ulaşılması için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti. Programa katkı sağlamak isteyen tüm firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunmuştu.

KAYNAK: SABAH


Diğer Güncel Haberler Haberleri
İtalya dan Türkiye açıklamasıİtalya'dan Türkiye açıklaması
İtalya Ticaret Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, Türkiye'de tüm yabancı yatırımcılar için iyi fırsatlar bulunduğunu belirterek, "Bir kere son derece önemli bir iç...
Tatil öncesi turizmciler uyarıyorTatil öncesi turizmciler uyarıyor
43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından düzenlenen seminere katılan Türkiye...
5 yılda 175 milyon dolarlık hurma ithal edildi5 yılda 175 milyon dolarlık hurma ithal edildi
Türkiye'de, 2014-2018 döneminde yaklaşık 175 milyon dolar karşılığı 149 bin 325 ton ithal hurma tüketildi.
Kiraz ihracatında hedef 300 milyon dolarKiraz ihracatında hedef 300 milyon dolar
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, kiraz ihracatında 2019 yılı hedeflerine ilişkin, "76 bin ton kiraz ihracatımızı...
Tüketici Güven Endeksi açıklandı!Tüketici Güven Endeksi açıklandı!
Tüketici Güven Endeksi nisan ayında 63.5 oldu. Endeks mart ayında 59.4 seviyesindeydi
Emekliye 3 müjde birdenEmekliye 3 müjde birden
Bu yıl emekliye seyyanen zam yapılacak. Aylık bağlama oranlarındaki farklılık giderilecek ve yüzde 4 olan ek ödeme ikiye katlanacak.