DOLAR
28,90 % 0,08
EURO
31,46 % -0,10
STERLIN
36,75 % 0,63
GRAM ALTIN
1.924,11 % 1,83
BIST 100
8.026 % 0,98
BITCOIN
$ 39.493,50 % 0,00
ETHEREUM
$ 2.090,74 % 2,21

Şirket Haberleri

BP'nin ikinci çeyrek karı yüzde 70 düştü
BP'nin ikinci çeyrek karı yüzde 70 düştü

İngiliz enerji şirketi BP'nin ikinci çeyrek karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 düşüşle 2,6 milyar dolar oldu. Şirketin açıkladığı ikinci çeyrek sonuçlarına göre, fosil yakıt fiyatlarındaki gerileme, zayıf petrol ticareti, düşük rafinaj marjları ve bakım çalışmaları BP'nin karını doğrudan etkiledi.

Yapı Kredi'nin ikinci çeyrek kârı 11,5 milyar liraya geriledi
Yapı Kredi'nin kârı geriledi

Yapı Kredi Bankası, yılın ikinci çeyreği için net kârını açıkladı. Bankanın kârı yüzde 3,7 gerileyerek 11.48 milyar lira oldu.

Atakey Patates'in halka arz büyüklüğü belli oldu
Atakey Patates'in halka arz büyüklüğü belli oldu

TFI TAB Gıda Yatırımları altında faaliyet gösteren Atakey Patates'in 39.5 TL fiyat ile halka arz edilen 28.2 milyon TL nominal değerli paylarının satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 1.1 milyar TL olarak gerçekleşti.

TMSF'ye devredilen şirketlerin bilançosu katlanarak artıyor
TMSF'ye devredilen şirketlerin bilançosu katlanarak artıyor

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından TMSF'nin 2016'dan itibaren kayyım olarak görevlendirildiği 620 şirketin aktif büyüklüğü yüzde 197 büyüme ile 117,7 milyar TL'ye ulaştı. Şirketlerin öz kaynak toplamı da yüzde 209 artışla 53,7 milyar TL oldu.

Deutsche Bank, İngiliz kurumsal aracılık şirketi Numis'i 410 milyon sterline satın alacak
Deutsche Bank Numis'i satın alacak

Deutsche Bank, merkezi İngiltere'de bulunan kurumsal aracılık ve danışmanlık şirketi Numis'i 410 milyon sterline (512 milyon dolar) satın almak üzere anlaşmaya varıldığını duyurdu.

ABD'li giyim firması GAP, 1800 çalışanını işten çıkarıyor
GAP, 1800 çalışanını işten çıkarıyor

ABD'li giyim firması GAP, 1800 personelini işten çıkaracağını bildirdi.

İstanbul'daki havalimanlarından 2 ayda 16 milyon yolcu uçtu
İstanbul'daki havalimanlarından 2 ayda 16 milyon yolcu uçtu

İstanbul'da bulunan havalimanlarından bu yılın ocak-şubat aylarında seyahat eden yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 4 milyon 825 bin 468 artarak 15 milyon 972 bin 93 oldu.

Doğal gaz şirketleri Elbistan'da "10 yıllık işi 10 günde" yaptı
Elbistan'da "10 yıllık işi 10 günde" yaptı

Doğal gaz dağıtım şirketleri, depremin merkez üssü Elbistan'da, sorumluluk alanlarında olmamasına rağmen deprem kaynaklı hane içi tesisat sorunlarını 10 gün gibi kısa bir sürede giderdi.

Türkiye'nin ilk bor karbür tesisi pazar günü açılacak
Türkiye'nin ilk bor karbür tesisi pazar günü açılacak

Türkiye'nin ilk bor karbür tesisi 19 Mart Pazar günü Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacak.

Batman'da 4 fabrika açıldı
Batman'da 4 fabrika açıldı

MÜSİAD Tekstil Zirvesi, MÜSİAD Batman şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Zirvede konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye'nin tekstil sektöründeki kaliteli üretiminin uluslararası rekabet gücüne dikkat çekerek, "Hedefimiz Türkiye'yi tekstil sektöründe ilk üç ülkeden biri yapmak" dedi.

KGM, filosuna 25 adet MAN TGS kattı
KGM, filosuna 25 adet MAN TGS kattı

Kış mevsimine hazırlanan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), araç ve makine parkını güçlendirme çalışmaları kapsamında 25 adet MAN TGS 33.430 6x6 BB CH damperli, ön ve yan kar bıçaklı, tuz sericili kamyon satın aldı.

Rekabet Kurulu'ndan Coca-Cola'ya soruşturma
Coca-Cola'ya soruşturma

Rekabet Kurulu, hızlı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren üretici/tedarikçi ve perakendeci niteliğindeki bazı teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturmaya Coca-Cola Satış ve Dağıtım AŞ'yi de dahil etti.

Trakya Birlik ayçiçeği ihtiyacının tamamını karşılayacak
Ayçiçeği ihtiyacının tamamını karşılayacak

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, ülkenin ayçiçeği ihtiyacının tamamını üretmeyi amaçlıyor.

Alman moda devi İzmir’de bin işçi alacak
Alman moda devi İzmir’de bin işçi alacak

Alman moda şirketi Hugo Boss, 2025 yılına kadar satışlarını yılda 4 milyar Euro’ya çıkarma hedefi kapsamında Türkiye’deki fabrikasına yatırımlarını artıracağını açıkladı. Hugo Boss CEO’su Daniel Grieder, halihazırda şirketin en büyük fabrikasının bulunduğu İzmir'de bin işçi işe alacaklarını söyledi.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin Türkiye'ye katkısı 50 milyar dolar olacak
Türkiye'ye katkısı 50 milyar dolar olacak

Akkuyu Nükleer AŞ Üretim ve İnşaat Organizasyon Direktörü Denis Sezemin, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesinin, Türkiye'de gayrisafi yurt içi hasılaya tahmini katkısının yaklaşık 50 milyar dolar olacağını açıkladı.