DOLAR
32,20 % -0,22
EURO
35,01 % -0,22
STERLIN
40,90 % -0,05
GRAM ALTIN
2.500,70 % 1,40
BIST 100
10.644 % 3,14
BITCOIN
$ 66.923,08 % 2,52
ETHEREUM
$ 3.095,57 % 5,22

İşçi

İstifa eden de işsizlik maaşı alabilir
İstifa eden de işsizlik maaşı alabilir

"İstifa edersem maaş alamam" diyenler yanılıyor. İşsizlik maaşı alırken işe giren kişi, buradan istifa ederek ayrılsa bile daha önce hak ettiği aylığı almaya devam edebilir. Kimler işsizlik maaşı alır, işsizlik maaşı nasıl alınır?

Taşeron işçi kadrosu başvuru formu! İşte gereken belgeler
Taşeron işçi kadrosu başvuru formu!

Kadroya geçmek isteyen kamu taşeron işçileri ve belediye taşeronları için kadro süreci başladı.

Emekliye eşit zam
Emekliye eşit zam

Ocak’ta SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 5.52, memur emeklilerine ise yüzde 1.52 + yüzde 4 zam yapılacağı öngörülüyor. Toplu sözleşmenin kapsamının ise genişlemesi gündemde

Asgari ücrette nefesler tutuldu
Asgari ücrette nefesler tutuldu

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı çıkacak 2018 asgari ücret rakamlarında. Asgari ücret tespit komisyonu toplantılarını sürdürürken, asgari ücretin açıklanacağı tarih yarın. Geçtiğimiz sene asgari ücrete yapılan yüzde 8’di. Bakalım 2018 yılında asgari ücrete ne kadar zam yapılacak, asgari ücret konusunda son gelişmeler neler, asgari ücretle ilgili nasıl yükümlülükler var? İşte asgari ücrette son durum.

Taşerona kadro tarihi belli oldu!
Taşerona kadro tarihi belli oldu!

Milyonlarca taşeron işçinin gözü kulağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan gelecek haberdeydi. Çalışma Bakanı jülide Sarıeroğlu taşeron işçilere kadronun ne zaman verileceğini açıkladı. Taşerona kadro o tarihte olacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. kez toplanıyor
2018 asgari ücreti ne kadar olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için üçüncü toplantısını yapacak.

2018'de herkese zam!
2018'de herkese zam!

Memura yüzde 4 zam + yüzde 1.52 enflasyon farkı göründü. Memur emeklisi maaşında en az 104 lira artış hesaplanıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisine 234 liraya varan zam gündemde. 65 yaş parası 795, evde bakım aylığı bin 83 lira olacak. Asgari ücret, işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi yükselecek

Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro KHK ile verilecek
Taşeron işçilere müjde!

TBMM'de edinilen bilgiye göre kamuda çalışan taşeron işçilere kadronun KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile verileceği öğrenildi.

Asgari ücret 2018'de ne kadar olacak? (Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?)
Asgari ücret 2018'de ne kadar olacak?

5 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri devam ediyor. Herkes 2018 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Türk-İş asgari ücret talebini bin 893 lira olarak açıklamıştı. Hükümetle sendikalar arasındaki görüşmeler devam ediyor.

50 bin taşeron işçi için çözüm aranıyor
50 bin taşeron işçi için çözüm aranıyor

Taşeron işçilerle ilgili düzenleme yakında uygulanmaya başlayacak. Ancak herkes taşeron konusunda kadroya geçemiyor. Taşeron işçilere kadro düzenlemesine kimler dahil? İşte düzenlemeye dahil olmak için sağlanması gereken şartlar ve taşeronda son durum...

Taşerona kadroda en çok sorulan soru
Taşerona kadroda en çok sorulan soru

Taşerona kadroda sona gelinirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, merak edilen önemli noktaları açıkladı. Taşerona kadro şartları neler, tazminat hakkı var mı, emeklilik ne olacak? Taşerona kadroda en çok sorulan sorunun yanıtını da bakan verdi.

Bakan Sarıeroğlu: 450 bin taşeron çalışana tam kadro vereceğiz
Taşeron çalışana tam kadro vereceğiz

Bakan Julide Sarıeroğlu, taşeron çalışanlara tam kadro verilmesi konusunda açıklamalarda bulunurken kapsamlı bir iş olduğunu ve en kısa sürede sonlandırmak istediklerini söyledi.

Taşeron işçiye kadro tamam
Taşeron işçiye kadro tamam

Taşeron düzenlemesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeler ve kamuda çalışan 850 bin işçinin çalıştıkları yerde istihdam edileceğini açıkladı. Mevsimlik işçilerin en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 8 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek.

Yeni asgari ücret bugün açıklanacak
Yeni asgari ücret bugün açıklanacak

Milyonlarca asgari ücretli işçiyi ilgilendiren yeni yıl zammı bugün belli olacak. İşçi tarafı bin 600 lira isterken; işveren tarafı zam yapmaya yanaşmıyor.

2017 asgari ücret zammı yarın belli olacak
Asgari ücrette yarın büyük gün!

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017'de geçerli olacak asgari ücreti yarın yapacağı toplantıyla belirleyecek