1 haftada 1 milyar liralık satış

» »
1 haftada 1 milyar liralık satış

Gayrimenkul sektörünün başlattığı kampanya seferberliği konut piyasasını hareketlendirdi. Emlak Konut GYO projelerinden 1 haftada 1 milyar TL’yi aşan konut ve ofis satışı yapıldı.

Darbe girişimi sonrası gayrimenkul sektörü güç birliğine gitmiş ve konutta kampanya seferberliği başlatılmıştı.

Emlak Konut GYO ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) öncülüğünde yaklaşık 60 bin konut ve ofiste faizler 0.7’ye çekildi, vade 120 aya uzadı.

Emlak Konut ayrıca TÜFE endeksli satış seçeneği sundu ve borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim yapacağını duyurdu.

Hürriyet'in haberine göre, konut alıcısı bu fırsatı değerlendirdi ve ülkede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen satış ofisleri doldu. 1 haftada Emlak Konut projelerinden yapılan satış 1 milyar TL’yi geçti. 1500’den fazla konut ve ofis satıldı. Satışlar İstanbul ağırlıklı olsa da Ankara, Denizli, Konya ve Nevşehir’den de yoğun talep geldi. Satış ofislerinden alınan bilgiye göre 1 Ağustos’ta başlayan 1 aylık kampanya sonunda satışlar 2-2.5 milyar TL’yi bulacak.

HAFTA SONU SATIŞ OFİSLERİ DOLDU

Emlak Konut GYO’dan sonra kampanya seferberliğinde ikinci önemli adım GYODER’den gelmişti.

GYODER Başkanı Aziz Torun, kampanya seferberliği ile piyasaya canlılık geldiğini söyledi. Kampanya katılan şirket sayısının hızla arttığını belirten Torun, “Kampanyanın başladığı 1 Ağustos günü 39 şirket ve 86 projede dahil demiştik. Bugün 49 şirket ve 118 proje var. 60 bin gayrimenkul indirimli satılıyor. Derneğe üye olmayan şirketlerin de kampanya yapması ile sayı her geçen gün artıyor. Şirket yöneticileri ile görüşmelerimiz gösteriyor ki beklenen talep geldi. Hafta sonu satış ofisleri dolmuş. Yerli alıcı gibi yabancı konut alıcısı da harekete geçti” dedi.


Diğer Emlak Haberleri
Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!
Konut fiyatlarındaki yükselişe TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu'ndan dikkat çeken yorum geldi. Fiyatların çığırından çıktığını belirten Ağaoğlu, "Konut fiyatları bir anda...
TOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacakTOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini 17-18 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle...
Konut satışlarında tüm zamanların rekoruKonut satışlarında tüm zamanların rekoru
Konut satışlarında geçen ay 134 bin 170 adetle tüm zamanların mart ayı rekoru kırıldı.
TOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyorTOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında mart ayında yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.
TOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacakTOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 29 ilde 307 arsayı açık artırma yöntemiyle satacak.
Müteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkatMüteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkat
Edirne'de bir müteahhit satış sözleşmesiyle sattığı dairelerin tapusunu başka bir müteahhide devretti. Daireler daha sonra başka vatandaşlara satıldı. Mağdur olan...