ABD'de 'Black Friday' sönük geçti

» »
ABD de  Black Friday  sönük geçti

İstanbul'da 'Black Friday' nedeniyle dün ortaya çıkan alışveriş izdihamı dikkat çekmişti. ABD'de ise yıllardır görmeye alıştığımız alışveriş çılgınlığı bu sene yerini sessizliğe bıraktı. Türkiye’de yaşanan ilginin özellikle yüksek enflasyon nedeniyle ihtiyaçlarını erteleyen vatandaşların talebi nedeniyle yaşandığı değerlendirmeleri yapıldı.

ABD'de uzun yıllardır kasım ayının dördüncü cuma günü 'Black Friday' (kara cuma) adıyla yapılan indirimli alışveriş etkinliği, son dönemde Türkiye'de de popüler hale geldi.

Son olarak dün bazı dükkanların önünde oluşan kuyruk ve daha sonra yaşanan izdiham gündem oldu. Stantlardaki ürünleri almak için birbiriyle yarışan insanlar, sosyal medyada çok konuşuldu.

Türkiye’de yaşanan ilginin özellikle yüksek enflasyon nedeniyle ihtiyaçlarını erteleyen vatandaşların talebi nedeniyle yaşandığı değerlendirmeleri yapıldı.

ABD'DE SÖNÜK GEÇTİ

'Black Friday''in çıkış noktası olan ABD'de ise bu seneki etkinlik oldukça sönük geçti.

Business Insider'ın haberine göre; perakende devi Walmart'ın şubeleri, dünü sessiz geçirdi. ABD'nin iki farklı yerine giden muhabirler, sabah saatlerinde New York ve Kaliforniya'da yer alan Walmart şubelerinden görüntüler yayınladı. İki mağazanın da beklenenin aksine oldukça sakin olduğu görüldü.

New York'ta en fazla hareketliğin teknoloji ve oyuncak bölümlerinde, Kaliforniya'da ise teknoloji ve tatil eşyalarının satıldığı stantlarda yaşandığı belirtildi. Ancak bu yoğunluğun geçtiğimiz yıllara göre çok düşük olduğu kaydedildi. Haberde 'Black Friday' çılgınlığının artık popülerliğini kaybettiği yorumuna yer verildi.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Borsa yatırımcısının başı döndüBorsa yatırımcısının başı döndü
Borsa İstanbul, dalgalı seanslarına devam ediyor. BIST 100 gün içinde yüzde 7'lik marjda hareket etti. Kapanışa bir saat kala endeks yüzde 3 primli.
Dünya yeni bir döneme giriyorDünya yeni bir döneme giriyor
Temiz enerji teknolojilerinde küresel çapta yeni bir "sanayi dönemine" girilirken, bu alandaki küresel piyasanın büyüklüğünün 2030'a kadar yıllık 650 milyar dolara...
Bitcoin kritik eşiğin üzerindeBitcoin kritik eşiğin üzerinde
Kripto varlıklar piyasalarda risk iştahının artmasıyla yükseldi. Lider kripto para Bitcoin 18 bin dolarlık kritik eşiği aştı.
Yargıtay dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!Yargıtay'dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!
Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, aldığı cep telefonunu 6 gün kullandıktan sonra memnun kalmayarak iade eden kişiye satıcı tarafından açılan davada, mutat kullanımın aşıldığı...
Yarıyıl tatili için ek YHT seferleri konulduYarıyıl tatili için ek YHT seferleri konuldu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yarıyıl tatili dolayısıyla artan talepleri karşılamak amacıyla Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave YHT seferlerinin konulduğunu...
Doğal gazda büyük tasarruf!Doğal gazda büyük tasarruf!
BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, “2024 yılında kullanmış olacağımız elektrik enerjisinin tümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından ve verimlilikten sağlayacağız. Doğal...