Apple'dan yağmacılara karşı hamle: Cihazlar bloke edildi, takip edildikleri bildirildi

» »
Apple dan yağmacılara karşı hamle: Cihazlar bloke edildi, takip edildikleri bildirildi

ABD'deki ırkçılık karşıtı protestolar sırasında durumu kötüye kullanmaya çalışan bazı insanlar, kapalı dükkanları yağmalamaya başlamıştı. Teknoloji devi Apple, yağmacılar tarafından çalındığı tespit edilen telefonları kilitlemeye başladı.

New York Post'un aktardığına göre zorla girilen Apple Store'lardan çalınan cihazlarda bulunan bir güvenlik sistemi, çalıntı cihazların kullanılmasını önlüyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde çalıntı telefonun ekranında şu uyarının çıktığı görülüyor:

"Lütfen Walnut Sokağı'ndaki Apple'a geri götürün. Bu cihaz bloke edildi ve takip ediliyor. Yerel yetkililere haber verilecektir"
Apple, ABD'de Koronavirüs salgını sebebiyle kapattığı 100'den fazla mağazasını tekrar açmaya hazırlanıyordu, ancak teknoloji devinin Philadelphia, New York, Los Angeles ve Washington'daki mağazaları protestolar sırasında yağmalandı.

Diğer Güncel Haberler Haberleri
Türkiye nin en yüksek köprüsü açılıyor! 5 saatlik yol 2 saate inecekTürkiye'nin en yüksek köprüsü açılıyor! 5 saatlik yol 2 saate inecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Van-Tatvan-Bitlis ile Siirt-Mardin-Batman hattını birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü’nün hizmete açılacağını...
Çiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istediÇiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istedi
Kurucusu Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 4'ü firari 20 sanıklı Çiftlik Bank davasına devam edildi. ABD'de yaşayan 4 firari sanıktan biri olan Cengiz Samur'un...
Yerli otomobil fabrikasının temeli atılıyorYerli otomobil fabrikasının temeli atılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 18 Temmuz Cumartesi günü Bursa'ya gelerek TOGG yerli otomobil fabrikasının temel atma törenine katılacağı öğrenildi.
AB nin nüfusu 447,7 milyon olduAB'nin nüfusu 447,7 milyon oldu
Avrupa Birliği'ne (AB) üye 27 ülkenin toplam nüfusu 2020 yılı itibarıyla 447,7 milyon oldu.
Yeniden değerleme oranı belli olduYeniden değerleme oranı belli oldu
2020 yılı ikinci geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranı % 2,10 olarak tespit edildi.
İşsizlik rakamları açıklandı!İşsizlik rakamları açıklandı!
İşsizlik oranı 2020 nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,2 puanlık azalış yüzde 12,8 seviyesinde gerçekleşti.