Benzin, motorin ve otogaza dolar zammı

» »
Benzin, motorin ve otogaza dolar zammı

Otogaz, benzin ve motorine cumartesi gününden geçerli olmak üzere zam geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) yaptığı açıklamada dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak 20 Kasım 2021 tarihinden itibaren otogazda 45 kuruş fiyat artışı olacağını duyurdu. EPGİS de benzine 52, motorine 50 kuruş zam yapıldığını duyurdu. Zammın ardından benzinin ortalama litre fiyatı İstanbul’da 8.15'ten 8.67’ye, Ankara'da 8.24'ten 8.79'a ve İzmir’de ise 8.25’ten 8.77 liraya yükselecek.

Otogaza cumartesi gününden geçerli olmak üzere zam geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) yaptığı açıklamada dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak 20 Kasım 2021 tarihinden itibaren otogazda 45 kuruş fiyat artışı olacağını duyurdu.

Zam sonrası otogazın litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 6.67 liradan 6.92 liraya, Ankara’da 6.75 liradan 7 liraya, İzmir’de ise 6.77 liradan 7.02 liraya yükselecek.

Öte yandn, akaryakıtta LPG'nin yanı sıra benzin ve motorin de zamlandı. Buna göre, benzinin litre fiyatına 52 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 50 kuruş zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) zamların bu gece yarısından itibaren pompa fiyatına yansıyacağını duyurdu.

Benzine son olarak 11 Kasım'da 32 kuruş indirim gelmişti.

Son zamlar dolar/TL'nin dün 11.31 ile rekor seviyeye yükselmesinin ardından yapıldı.

Zammın ardından benzinin ortalama litre fiyatı İstanbul’da 8.15'ten 8.67’ye, Ankara'da 8.24'ten 8.79'a ve İzmir’de ise 8.25’ten 8.77 liraya yükselecek.

Motorinde litre fiyatı da İstanbul’da 8.23’ten 8.73’e, Ankara ve İzmir’de 8.31’den 8.81liraya çıkacak.

Merkez’in faiz indirimleri ile zıplayan dolar kuru depoları zamla doldurdu.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Almanya’da enflasyon yüzde 6’ya yükseldiAlmanya’da enflasyon yüzde 6’ya yükseldi
Almanya’da enflasyon Kasım ayında tahminleri aşarak yüzde 6’ya yükseldi
Çalışan anneye bakıcı desteği artıyorÇalışan anneye bakıcı desteği artıyor
Çalışan anneleri ilgilendiren ‘bakıcı desteği’ projesinde verilen hibe destekleri zamlandı. Önümüzdeki yıl çalışan anneler, hükümetin AB ile birlikte finanse ettiği...
Altına olan talep arttıAltına olan talep arttı
Düğün sezonunun başlamasıyla altın satışları hızlandı. Kapalıçarşı kuyumcuları altının hem yatırım amaçlı hem de hediyelik olarak talep gördüğünü söylüyor.
Ciğ süt fiyatına yüzde 46 zamCiğ süt fiyatına yüzde 46 zam
Ulusal Süt Konseyi, 3 lira 20 kuruş olan çiğ süt litre fiyatını yüzde 46.8 artırarak 4 lira 70 kuruşa yükseltti. Konsey, çiğ sütün üretim maliyetinde artış olması...
Fed Başkanı Powell dan piyasaları korkutan açıklamaFed Başkanı Powell'dan piyasaları korkutan açıklama
Fed Başkanı Powell, "Covid-19 vakalarındaki son artış ve Omicron varyantının ortaya çıkması, istihdam ve ekonomik faaliyet üzerinde aşağı yönlü riskler oluşturuyor ve...
Kredi çekecekler dikkat! İzinsiz sigorta yapan bankaya cezaKredi çekecekler dikkat! İzinsiz sigorta yapan bankaya ceza
Milyonlarca tüketiciyi ilgilendiren her krediye sigorta zorunluluğu sona eriyor. İzinsiz sigorta işlemi yapan bankalara da cezai işlem uygulanıyor.