Bakan Bolat açıkladı: Kooperatiflere destek paketi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında, kooperatiflere mal alımlarında 400 bin, hizmet alımlarında 60 bin, nitelikli personel istihdamında personel başına 204 bin lira hibe verileceğini açıkladı.

Bakan Bolat açıkladı: Kooperatiflere destek paketi

Karşılıksız para desteği ile ilgili yeni açıklama geldi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından hibe destek programına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bolat'ın açıklaması şöyle:

Müjdemiz olsun!

Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz.

LİMİTLER AÇIKLANDI

Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir.

31 TEMMUZ'A KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK

Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir.

Tüm kooperatiflerimize hayırlı olsun.