Giresun'dan mart ayında 28 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi

» »
Giresun dan mart ayında 28 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, mart ayında Giresun'dan 28 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.

Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2020 yılında 266 milyon dolar ihracat geliri elde edildiğini, bu rakamın 2019'da ise 234 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.

Mart 2021'de dış satımdan elde edilen dövizin 28 milyon dolar olduğunu kaydeden Çakırmelikoğlu, ihracat verilerini incelediklerinde artışın 2021 yılında da sürdüğünü gördüklerini ifade etti.

Çakırmelikoğlu, AB ülkeleri yoğunluklu ihracatta, fındık ve mamulleri, savunma ve havacılık sanayi, makine ve aksamları ile içecek, meyve ve sebze mamulleri ağırlıklı ürün konseptinin ön plana çıktığına dikkati çekerek, Kovid-19 salgını şartlarına rağmen iyi bir ihracat ivmesi yakalandığını, yıllık artan oranlarla hedeflerin tek tek yakalandığını aktardı.

Giresun'a 3. organize sanayi bölgesi, güney çevre yolu ve demir yolu projelerinin mutlaka kazandırılması gerektiğini belirten Çakırmelikoğlu, "O zaman Giresun'un ülkemizin milli ekonomi seferberliğine ihracat rakamları ile daha fazla katkı sağlayacağı bilinmelidir." ifadesini kullandı.

Çakırmelikoğlu, Kovid-19'a rağmen elini taşın altına koyarak Giresun ve Türkiye'ye katma değer sağlayan herkese teşekkür etti.Diğer Güncel Haberler Haberleri
Tren seferleri 17 Mayıs tan itibaren eski düzene dönüyorTren seferleri 17 Mayıs'tan itibaren eski düzene dönüyor
Yüksek Hızlı Trenler ve bölgesel trenler, Marmaray ve Başkentray seferleri, 17 Mayıs'tan itibaren tam kapanma öncesindeki sefer saatlerine göre hizmet verecek
İnternet abone sayısı 65 milyonu geçtiİnternet abone sayısı 65 milyonu geçti
Türkiye'de 3G ve 4,5G hizmetiyle mobil bilgisayardan ve cepten internet hizmeti alan mobil genişbant abone sayısı 65 milyon 629 bin 737'yi buldu.
Talep patlaması yaşandı!Talep patlaması yaşandı!
Son dönemde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemlerin etkisiyle alışveriş yöntemlerinde ciddi dönüşüm yaşandı.
İlk 3 ayda yüzde 41 arttı!İlk 3 ayda yüzde 41 arttı!
2021'in ilk 3 ayında maden üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artarak 306 milyon tona ulaştı.
Bitcoin in piyasa payı yüzde 40 ın altına indiBitcoin'in piyasa payı yüzde 40'ın altına indi
Bitcoin'in toplam piyasa hacmi içindeki payı yüzde 40'ın da altına geriledi.
Yastık altındaki döviz konuta gittiYastık altındaki döviz konuta gitti
Gayrimenkul sektör temsilcileri, “Yastık altındaki döviz ve altın birikimleri konut alımı için kullanıldı” dedi.