Hürriyet havacılık yazarı: Büyük rekabetler oluşmazsa bilet fiyatları tırmanacak

» »
Hürriyet havacılık yazarı: Büyük rekabetler oluşmazsa bilet fiyatları tırmanacak

"Bir de petrol fiyatı artarsa yandık demektir"

Hürriyet havacılık yazarı Uğur Cebeci, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının bilet fiyatlarını arttıracağını belirtti.

Cebeci yazısında, "Bu virüs belası geçince uçak imalatçıları hınçlarını havayolu şirketlerinden alacak. Havayolu şirketleri, havalimanı işletmecileri bu işin acısını bizden çıkaracak. Büyük rekabetler oluşmazsa bilet fiyatları tırmanacak. Bir de petrol fiyatı artarsa yandık demektir." görüşünü savundu.

Cebeci, "Ama asıl önemlisi şu virüs. Anladığım kadarıyla eskisi kadar güçlü değil. Hatta koltuk değnekleri ile yürümeye başladı. Vücudumuza bir zarar vermeyecek güçlü bir ilaç ya da aşı bulunana kadar yine de virüs saltanatını sürdürecek. O ilaç ya da aşı gelince koltuk değnekleri kolunun altından çekilecek. Yerle bir olacak. Ölecek. Adı geçmişte bir efsane olarak kalacak. Hiçbir şey olmasa da 65 yaş üstündekilerin bedduaları ile bu canlı da ölümü tadacaktır. O gün, ne gündür. Bilmiyorum." ifadesini kullandı. 


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Türkiye nin en yüksek köprüsü açılıyor! 5 saatlik yol 2 saate inecekTürkiye'nin en yüksek köprüsü açılıyor! 5 saatlik yol 2 saate inecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Van-Tatvan-Bitlis ile Siirt-Mardin-Batman hattını birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü’nün hizmete açılacağını...
Çiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istediÇiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istedi
Kurucusu Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 4'ü firari 20 sanıklı Çiftlik Bank davasına devam edildi. ABD'de yaşayan 4 firari sanıktan biri olan Cengiz Samur'un...
Yerli otomobil fabrikasının temeli atılıyorYerli otomobil fabrikasının temeli atılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 18 Temmuz Cumartesi günü Bursa'ya gelerek TOGG yerli otomobil fabrikasının temel atma törenine katılacağı öğrenildi.
AB nin nüfusu 447,7 milyon olduAB'nin nüfusu 447,7 milyon oldu
Avrupa Birliği'ne (AB) üye 27 ülkenin toplam nüfusu 2020 yılı itibarıyla 447,7 milyon oldu.
Yeniden değerleme oranı belli olduYeniden değerleme oranı belli oldu
2020 yılı ikinci geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranı % 2,10 olarak tespit edildi.
İşsizlik rakamları açıklandı!İşsizlik rakamları açıklandı!
İşsizlik oranı 2020 nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,2 puanlık azalış yüzde 12,8 seviyesinde gerçekleşti.