İspanyol banka binlerce çalışanını işten çıkaracak

» »
İspanyol banka binlerce çalışanını işten çıkaracak

İspanya'nın ikinci büyük bankası BBVA'da örgütlü Comisiones Obreras sendikası, BBVA ile 2 bin 935 kişinin işten çıkarılması için anlaştı.

İspanya Comisiones Obreras (CCOO) sendikası, BBVA'nın İspanya'da bankacılık iş gücünün yaklaşık yüzde 12'sini oluşturan 2 bin 935 çalışanını işten çıkarmak için sendikalarla bir anlaşmaya vardığını açıkladı.

BBVA nisan ayında, müşterilerin online bankacılığa geçişine uyum sağlamak için başlangıçta 3 bin 798 kişiyi işten çıkarmayı ve ofislerinin yaklaşık dörtte birini oluşturan 530 şubeyi kapatmayı planladığını bildirmişti.

CCOO'nun bir sözcüsü, bannkanın şube sayısını 480'e düşürmeyi kabul ettiğini de belirtti.


Diğer Finans Haberleri
10 soruda borç yapılandırma rehberi10 soruda borç yapılandırma rehberi
Milyonları ilgilendiren emeklilik keseneği, sigorta, destek prim borcunda faiz ve ceza yeniden hesaplanıyor. Başvurular 31 Ağustos’a kadar sürecek. Yapılandırmada...
Goldman Sachs, petrolün 80 dolara çıkmasını bekliyorGoldman Sachs, petrolün 80 dolara çıkmasını bekliyor
ABD'li uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs tarafından hazırlanan raporda petrol fiyatlarında yükselişin devam etmesinin beklendiği belirtildi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İnanıyorum ki Kırgızistan ile ticaret hacmini artıracağızTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İnanıyorum ki Kırgızistan ile ticaret hacmini artıracağız
Rifat Hisarcıklıoğlu, "Belirlenen 2 milyar dolar hedefine ulaşacağız. İki kardeş ülke el ele vererek, Kırgızistan ekonomisini daha çok büyüteceğiz." dedi.
İspanyol banka binlerce çalışanını işten çıkaracakİspanyol banka binlerce çalışanını işten çıkaracak
İspanya'nın ikinci büyük bankası BBVA'da örgütlü Comisiones Obreras sendikası, BBVA ile 2 bin 935 kişinin işten çıkarılması için anlaştı.
Deutsche Bank uyardı: Küresel enflasyon bir saatli bombaDeutsche Bank uyardı: Küresel enflasyon bir saatli bomba
Alman Deutsche Bank, yüksek enflasyonun küresel bir saatli bomba haline gelebileceği uyarısı yaptı. Deutsche Bank ekonomistlerine göre, küresel enflasyon ortadan...
Rusya  dolarsızlaşma kalkanı  kuruyorRusya "dolarsızlaşma kalkanı" kuruyor
ABD'nin yaptırım baskısı altındaki Rusya, ekonomide ve uluslararası ticarette risklerden korunmak için dolar kullanımını azaltmaya yönelik süreci hızlandırdı.