Limak Lyon Havalimanı ihalesi için görüşmelere başladı!

» »
Limak Lyon Havalimanı ihalesi için görüşmelere başladı!

Nihat Özdemir'in şirketi Limak, Fransa'daki Lyon Saint Exupery Havalimanının yüzde 60'ının satın alınmasıyla ilgili ihaleye teklif verecek konsorsiyuma katılmak için bir fonla görüşmelere başladı!

Limak'ın Lyon havalimanı ihalesine ilgisi aslında bir sır değil. Fakat uzun süredir bu ilgisini dile getiren Limak sonunda ihaleyle ilgili en ciddi adımını attı.

Reuters'a konuşan konuyla ilgili bilgi sahibi iki kaynak, Limak'ın Fransa'daki Lyon Saint-Exupery havalimanının yüzde 60'ının satın alınması ihalesine teklif vermek amacıyla Cube adlı fon ile Cenevre havalimanından oluşan konsorsiyumuna katılmak için görüşmeler yürüttüğünü belirtti.

Fransa'da Nice ve Lyon'daki iki ayrı havaalanı için 16 uluslararası firma yarışıyor ve ihaleye teklif verme süresi 4 Temmuz'da sona eriyor.
Sürenin daralması nedeniyle çalışmalarını hızlandıan Limak, verilen bilgiye göre en ciddi adımı attı ve finansman için Cube isimli fonla görüşmelere başladı. Hedef ise finansman garantisinin alınmasının ardından ihaleye teklif verecek olan 16 konsorsiyumdan birine katılmak.

Limak'ın ilgilendiği bir diğer ihale olan Nice havalimanı için ise halen bir yerel ortak aradığı gelen bilgiler arasında.

Nice Havalimanı ile ilgili ihaleye ise yaklaşık 8 firma veya konsorsiyumun ilgi gösterdiği belirtiliyor.

2015'TEN BERİ LİMAK İKİ HAVALİMANIYLA DA İLGİLENİYOR
Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, 2015 yılında yaptığı açıklamada Lyon ve Nice havalimanlarının özelleştirlmesi ihalesiyle yakından ilgilendiklerini söylemişti. O tarihte verdiği röportajda Özdemir, "Fransa’da bir özelleştirme başladı. Bunu ilk başta Toulouse’da yaptılar. Burayı Çinli bir grup kazandı ve sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Bundan sonraki hedeflerin Lyon ve Nice havalimanları özelleştirilmesi olduğunu söylediler. Aslında devlet havalimanlarından yavaş yavaş çıkacağını açıkladı. Bizim de ortağımız Lyon havalimanı. Kendileriyle bu özelleştirme sırasında ’Lyon’da ve Nice’te bir şey yapabilir miyiz?’ diye konuşmaya başladık. Tabii her şey için çok erken. Ama bu havalimanları ile ilgilenebiliriz." demişti.

Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir


Diğer Emlak Haberleri
Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!Konut fiyatlarıyla ilgili korkutan senaryo! Bir anda tepe taklak olabilir!
Konut fiyatlarındaki yükselişe TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu'ndan dikkat çeken yorum geldi. Fiyatların çığırından çıktığını belirten Ağaoğlu, "Konut fiyatları bir anda...
TOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacakTOKİ açık artırmayla 39 ilde konut ve iş yeri satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini 17-18 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle...
Konut satışlarında tüm zamanların rekoruKonut satışlarında tüm zamanların rekoru
Konut satışlarında geçen ay 134 bin 170 adetle tüm zamanların mart ayı rekoru kırıldı.
TOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyorTOKİ konutlarına yeni indirim kampanyası geliyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında mart ayında yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.
TOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacakTOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 29 ilde 307 arsayı açık artırma yöntemiyle satacak.
Müteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkatMüteahhitlerin tapu oyunu! Konut alırken dikkat
Edirne'de bir müteahhit satış sözleşmesiyle sattığı dairelerin tapusunu başka bir müteahhide devretti. Daireler daha sonra başka vatandaşlara satıldı. Mağdur olan...