Samsung ABD'de çip fabrikası kurmayı planlıyor

» »
Samsung ABD de çip fabrikası kurmayı planlıyor

Samsung Electronics, 10 milyar dolarlık yatırımla birlikte Amerikalı müşteri portföyünü genişletmeyi ve sektör lideri Taiwan Semiconductor Manufacturing'i yakalamayı hedefliyor.

Samsung Electronics, 10 milyar dolarlık yatırımla birlikte Amerikalı müşteri portföyünü genişletmeyi ve sektör lideri Taiwan Semiconductor Manufacturing’i yakalamayı hedefliyor. Eğer anlaşma sağlanırsa tesis ABD'nin Teksas eyaletinde kurulacak.

Samsung Elctronics, ABD’de üst düzey bir çip üretimi tesisi kurmak için 10 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı düşünüyor. Yatırımla birlikte Amerikalı müşteri portföyünü genişletmeyi planlayan Samsung, sektör lideri Taiwan Semiconductor Manufacturing’i yakalamayı hedefliyor.

Bloomberg'in haberine göre, dünyanın en büyük akıllı telefon ve çip üreticisi Samsung, gelecekte üç nanometreye kadar küçülecek çipleri üretmek için Teksas eyaletinin Austin kentinde bir tesis kurmak için müzakereler yürütüyor.

Planların henüz erken aşamada olduğu ve değişebileceği belirtilirken anlaşılması durumunda tesisin inşaatı bu yıl başlayacak, 2022 yılında ana ekipmanlar kurulacak ve tesis 2023 yılında operasyonel hale gelecek.


10 milyar dolarlık yatırımın değişkenlik gösterebileceği belirtilirken Samsung’un proje için 10 milyar dolardan da fazla bir yatırım bütçesi ayırabileceği belirtiliyor.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Güneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkıGüneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkı
Kayseri'de Melikgazi Belediyesi, semt pazarları ve hizmet binası çatısındaki güneş enerjisi panelleri sayesinde yılda 1000 dairenin gideri kadar elektrik üretiyor.
Ankara da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyorAnkara'da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyor
Çubuk ilçesinde bir firma tarafından kurulumu süren fabrika, mayıs ayında tam kapasiteyle üretime başlayacak.
THY İsrail seferlerini durdurma kararını 7 Mart a kadar uzattıTHY İsrail seferlerini durdurma kararını 7 Mart'a kadar uzattı
Türk Hava Yolları (THY), İsrail çıkışlı ve varışlı tüm uluslararası uçuşların geçici olarak durdurulma kararının 7 Mart'a kadar uzatıldığını duyurdu.
Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbulSalgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul
Avrupa Havalimanları Konseyi, koronavirüsün hava taşımacılığına etkisiyle ilgili rapor hazırladı.
Ülker’den sürdürülebilirlikte uluslararası başarıÜlker’den sürdürülebilirlikte uluslararası başarı
Ülker CEO'su Mete Buyurgan, "S&P Global'in The Sustainability Yearbook 2021 (Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi 2021) listesinde gıda ürünleri kategorisindeki 20...
Bakan Pekcan yatırımcılara seslendi: Yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde yatırıma davet ediyorumBakan Pekcan yatırımcılara seslendi: Yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde yatırıma davet ediyorum
Ticaret Bakanı Pekcan, "Özel sektörümüze ve yabancı yatırımcılara seslenerek, kendilerini 'yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde' yatırıma davet ediyorum." dedi.