Samsunlu: Avrupa pandemiyi bahane olarak kullanıyor

» »
Samsunlu: Avrupa pandemiyi bahane olarak kullanıyor

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, korona virüs nedeniyle havacılık sektörünün durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalışıyor” dedi.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, Almanya'nın ulusal gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'a yeni tip korona virüs (Covid-19) kaynaklı havacılık sektöründeki etkileri üzerine değerlendirmede bulundu. Samsunlu, Avrupa’nın salgınını bahane olarak kullandığını ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalıştığını belirtti.

“BENCE AVRUPA KORONA VİRÜS PANDEMİSİNİ BAHANE OLARAK KULLANIYOR”

İGA CEO’su Kadri Samsunlu, “Bence Avrupa korona virüs pandemisini bahane olarak kullanıyor ve kendi pazarını bir süreliğine korumaya çalışıyor. Mart ayı sonunda ara verilen uçuşlara kaldığı yerden devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Salgın sonrası havacılık sektörüne ilişkin kötümser tahminleri olmadığını ifade eden Kadri Samsunlu, ikinci dalga olmadığı takdirde 2021 yılının sonuna gelindiğinde 2019 yılı seviyelerine tekrar ulaşılabileceğini dile getirdi. İstanbul Havalimanı’nın üçüncü bağımsız pistinin tamamlandığını kaydeden Samsunlu, pistin planlandığı gibi yılın ortasında vaktinde açılacağını ifade etti. “150-200 milyon yolcu hedefimizden vazgeçmiyoruz” diyen İGA CEO’su Kadri Samsunlu, işlerin sadece 18 ay ertelendiğini dile getirdi.

İSTANBUL HAVALİMANI’NIN BÜYÜKLÜK AVANTAJINA VURGU

Aktarma merkezi (hub) havalimanlarının korona virüs salgını sürecinin potansiyel kazananları olduğunu düşündüğünü söyleyen Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın büyüklüğü sayesinde yolcuların güvenliğini daha kolay sağlayabileceklerini belirtti. Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’na gelen her dış hat yolcusuna korona virüs testi yapılacağını ve 2 saat içerisinde bu testlerin sonuçlanacağını da belirtti.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Adalet Bakanlığı paylaştı: İşlem hacmi 150 milyon liraya yaklaştıAdalet Bakanlığı paylaştı: İşlem hacmi 150 milyon liraya yaklaştı
Noterlerde 3 Şubat'ta uygulanmaya başlanan kredi kartıyla ödeme kapsamında bugüne kadar 149 milyon 304 bin 496 liralık işlem yapıldı.
Bakan  Hayırlı olsun  dedi ve iki müjdeyi duyurduBakan 'Hayırlı olsun' dedi ve iki müjdeyi duyurdu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın firmaların yurt dışından iş almalarını kolaylaştıracak ve ihracatçıların nakit akışlarını rahatlatacak iki yeni programını...
36 ilde ihale yapılacak36 ilde ihale yapılacak
Güneş enerjisinde 1000 megavat gücündeki kapasitenin tahsisi için 36 ilde mini YEKA ihaleleri yapılacak.
Kilosu 60 kuruşa düştüKilosu 60 kuruşa düştü
Adana’da geçen ay hasatla birlikte tarlada kilosu 3 liradan satılan domates, 60 kuruşa kadar düştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan dan cami açılışında Ayasofya mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan cami açılışında Ayasofya mesajı
Levent Cami Temel Atma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimsenin bizim ibadethanelerimize karışma hakkı yoktur. Hali hazırda ülkemizde sayıları...
Enflasyon rakamları açıklandıEnflasyon rakamları açıklandı
Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜFE'de (2003=100) 2020 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %1,13, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,75, bir önceki...