TCI, Akasa Air ile 52 adet uçak içi kabin sistemi için anlaştı

» »
TCI, Akasa Air ile 52 adet uçak içi kabin sistemi için anlaştı

Türk Hava Yollarının (THY) uçak içi kabin sistemleri üreten şirketi TCI, Hindistan hava yolu şirketi Akasa Air ile 52 adet uçak içi kabin sistemi için anlaşmaya vardı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Mumbai merkezli firma, filosunu oluşturacak 52 adet B737 MAX tipi uçaklarında TCI'nın İstanbul'da ürettiği kabin sistemlerini kullanacak.

TCI, 2010 yılında sektörün üç büyük şirketi olan TUSAŞ, THY ve THY Teknik AŞ'nin ortak girişimleri sonucu kuruldu.

Kuruluşundan bu yana mühendislik, kalite ve sertifikasyon alanında önemli başarılara imza atan şirket, 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus program teslimatlarını gerçekleştirdi.

2015'te Boeing'in "Global İmalatçı" listesine girdi

2015 sonunda Boeing'in "Global İmalatçı" listesine giren TCI, dünya havacılığında söz sahibi olan Airbus, Stelia gibi şirketlerle yürüttüğü ortak projelerin yanı sıra THY, Sunexpress, Jet Airways, SpiceJet, Azerbaijan Airlines, Donghai Airlines, Lynx Air, BOC, CDB, ICBC gibi 9 farklı ülkeden 20 farklı hava yolu şirketi ve leasing firmasının global tedarikçisi konumuna geldi.

Ağırlık, kalite, fiyat ve performans gibi kriterlerde en iyi çözümü sunan TCI ürünlerinin, önceki yıllarda da Hindistan pazarında tercih edilmesi, TCI'nın ürünlerinde uyguladığı tasarım anlayışının sektörde ciddi bir başarıya ulaştığının göstergesi olarak yorumlanıyor.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndaki MRO merkezinde bulunan tesisinde faaliyet gösteren TCI, Galley, Monument, Lavatory, Overhead Bin, Windscreen gibi kabin içi ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimlerini yapıyor.

Alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI, yakın gelecekte Cargo Container, Cargo Pallet, Trolley gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi ve yerli alt yüklenicileriyle havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
Borsa yatırımcısının başı döndüBorsa yatırımcısının başı döndü
Borsa İstanbul, dalgalı seanslarına devam ediyor. BIST 100 gün içinde yüzde 7'lik marjda hareket etti. Kapanışa bir saat kala endeks yüzde 3 primli.
Dünya yeni bir döneme giriyorDünya yeni bir döneme giriyor
Temiz enerji teknolojilerinde küresel çapta yeni bir "sanayi dönemine" girilirken, bu alandaki küresel piyasanın büyüklüğünün 2030'a kadar yıllık 650 milyar dolara...
Bitcoin kritik eşiğin üzerindeBitcoin kritik eşiğin üzerinde
Kripto varlıklar piyasalarda risk iştahının artmasıyla yükseldi. Lider kripto para Bitcoin 18 bin dolarlık kritik eşiği aştı.
Yargıtay dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!Yargıtay'dan emsal karar: 6 gün kullanılan telefon için tüketici sorumlu!
Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, aldığı cep telefonunu 6 gün kullandıktan sonra memnun kalmayarak iade eden kişiye satıcı tarafından açılan davada, mutat kullanımın aşıldığı...
Yarıyıl tatili için ek YHT seferleri konulduYarıyıl tatili için ek YHT seferleri konuldu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yarıyıl tatili dolayısıyla artan talepleri karşılamak amacıyla Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave YHT seferlerinin konulduğunu...
Doğal gazda büyük tasarruf!Doğal gazda büyük tasarruf!
BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, “2024 yılında kullanmış olacağımız elektrik enerjisinin tümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından ve verimlilikten sağlayacağız. Doğal...