Tıbbi ürünlerde vergi desteği

» »
Tıbbi ürünlerde vergi desteği

Tek kullanımlık tıbbi maskelerde yüzde 20 olarak uygulanan ilave gümrük vergisinin kaldırıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tek kullanımlık tıbbi maskelerde yüzde 20 olarak uygulanan ilave gümrük vergisini kaldırdıklarını söyledi.

Pekcan twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Koronavirüse yönelik aldığımız tedbirler kapsamında, ortaya çıkması muhtemel ihtiyacın karşılanması ve arz güvenliğinin devamını sağlayabilmek amacıyla, tek kullanımlık tıbbi maskelerde yüzde 20 olarak uygulanan ilave gümrük vergisini kaldırdık.

Bunun yanı sıra kolonya ve dezenfektan üretiminde hammadde olarak kullanılan dökme etil alkol ithalatında hali hazırda yüzde 10 olarak uygulanan gümrük vergisini kolonya ve dezenfektan üreten sanayiciler için sıfırladık.

Koronovirüs tedbirleri kapsamında yapılan ve bugün yayımlanarak yürürlüğe giren İthalat Rejimi Kararlarında söz konusu değişiklikleri içeren Cumhurbaşkanımızın kararları hayırlı olsun."


Diğer Güncel Haberler Haberleri
100 milyon liralık yatırım fonu geliyor100 milyon liralık yatırım fonu geliyor
Bakan Mustafa Varank Türkiye’nin Otomobili’nin Kocaeli’de bulunan Bilişim Vadisi’ni, teknoloji tabanlı girişimciliğin de merkezi haline getirmek istediklerini...
İlk madeni paralar 96 yaşındaİlk madeni paralar 96 yaşında
Kuruluş tarihini Fatih Sultan Mehmed'in 1467 yılında adına ilk altın parayı bastırması olarak belirleyen Darphane, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk madeni parasını ise 96 yıl...
Fındık için markalaşma önerisiFındık için markalaşma önerisi
Fındıkta hasat dönemi yaklaşırken TMO tarafından hazırlanan sektör raporunda, işlenmiş fındık ürünlerinin promosyonunun yapılması ve "Türk fındığı" adıyla markalaşmaya...
Türkiye, Avrupa otomotiv pazarında 6. sıraya yükseldiTürkiye, Avrupa otomotiv pazarında 6. sıraya yükseldi
Otomotiv pazarı bu yılın ilk yarısında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 30,4 büyüyen Türkiye, Avrupa'da bu dönemde satışlarını artıran tek ülke oldu.
Temmuzda elektrik tüketimi düştüTemmuzda elektrik tüketimi düştü
Türkiye'nin elektrik tüketimi, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.51 azalarak 27 milyar 240 milyon 891 bin kilovatsaate geriledi.
İlk çeyrekte haberleşme altyapısına 3.5 milyar lira yatırımİlk çeyrekte haberleşme altyapısına 3.5 milyar lira yatırım
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yılın ilk çeyreğinde haberleşme sektöründe yaklaşık 3.5 milyar lira yatırım yapıldığını bildirdi. Yatırımlar geçen yılın...