Twitter'da her şey sil baştan!

» »
Twitter da her şey sil baştan!

Elon Musk Twitter'da "mavi tik" onay sisteminin kapsamının değişeceğini duyurdu

Twitter Üst Yöneticisi Elon Musk, onaylı hesap olarak bilinen "mavi tik" onay sisteminin kapsamını değiştireceğini duyurdu.

BBC'nin haberine göre, 15 Nisan'dan itibaren yalnızca ücretli "Twitter Blue" özelliğine sahip kullanıcıların gönderileri, sosyal medya uygulamasının diğer kullanıcılarına önerilecek.
Değişiklik kapsamında, ödeme yapmayan hesaplardan gelen gönderiler, "Sana Özel" başlığındaki önerilen tweet akışına dahil edilmeyecek. Twitter'daki anketlerde ise yine yalnızca onaylı hesapların oy kullanmasına izin verilecek.
Musk, değişikliğin "gelişmiş yapay zeka robotlarının kontrolü ele geçirmesine yönelik tek gerçekçi yol olduğunu, aksi takdirde bunun, umutsuzca kaybedilen bir savaş olacağını" belirterek "Anketlerde oy kullanmak aynı nedenle doğrulama gerektirecek." ifadesini kullandı.
Bazı kullanıcılar, tartışmalı hesapların para ödeyerek öne çıkabileceğini belirterek değişiklikleri eleştirdi. "Twitter Blue", kullanıcıların hesabına "mavi onay rozeti" ekleyen ücretli bir aylık abonelik hizmeti olarak kullanıma sunuluyor.


Diğer Teknoloji Haberleri
Aselsan, Baykar ile sözleşme imzaladıAselsan, Baykar ile sözleşme imzaladı
ASELSAN, BAYKAR Makina firmasıyla 17,6 milyon dolarlık yeni iş sözleşmesi imzaladığını duyurdu.
Google çalışanları Londra da işten çıkarmaları protesto ettiGoogle çalışanları Londra'da işten çıkarmaları protesto etti
Teknoloji şirketi Google, İngiltere’nin başkenti Londra’da çalışanları tarafından protesto edildi.
Twitter da her şey sil baştan!Twitter'da her şey sil baştan!
Elon Musk Twitter'da "mavi tik" onay sisteminin kapsamının değişeceğini duyurdu
Gaziantep ve Kocaeli ne yeni lojistik merkezler kurulacakGaziantep ve Kocaeli'ne yeni lojistik merkezler kurulacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziantep ve Kocaeli’de kurulacak yeni lojistik merkezlerinin Türkiye'nin ihracat ve ithalatına önemli katkılar...
E-Pazaryeri sitelerindeki tehlikelere dikkatE-Pazaryeri sitelerindeki tehlikelere dikkat
Rekabet Kurumunca e-pazaryeri platformlarına ilişkin hazırlanan raporda, bu sitelerin "ücretsiz" sundukları hizmetler karşılığında tüketicilerin verilerini topladığına...
Yenilenen cep telefonlarında KDV yüzde 1 e indirildiYenilenen cep telefonlarında KDV yüzde 1'e indirildi
Yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranının yüzde 18'den yüzde 1'e indirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.