4x4 ile neler alınabiliyor?

» »
4x4 ile neler alınabiliyor?

Milliyet yazarı Şendir, İstanbul’da sıfır kilometre 4x4 bir aracın parasıyla Miami’de 2 oda 2 banyolu bir rezidans dairesi satın alınabileceğini yazdı.

Milliyet yazarı Özay Şendir, İstanbul’da sıfır kilometre 4x4 bir aracın parasıyla, ABD’de Miami’nin tarihi Palm Bay bölgesinde 2 oda 2 banyolu bir rezidans dairesinin satın alınabildiğini kaydetti.

Otomotive yönelik özel tüketim vergisi (ÖTV) matrah ve oran artışı motor silindir hacmi 1600 cc'yi geçmeyen, ÖTV matrahı 130 bin lirayı aşan otomobiller için yüzde 60'tan yüzde 80'e; motor silindir hacmi 2000 cc'yi geçen ÖTV matrahı 170 bin lirayı aşmayan elektrikli otomobiller için vergi oranı yüzde 100'den yüzde 130'a, diğerleri için de yüzde 110'dan yüzde 150'ye yükseltilmişti.

Şendir, İstanbul’da sıfır kilometre 4x4 bir aracın parasıyla neler satın alınabileceğini yazdı.

Buna göre; “Almanya Wolfsburg’da 8 masalı bir döner ve pizza dükkânı devren, Ankara’da 3 taksi plakası, Burhaniye, Pelitköy’de 17 bin metrekare ekili zeytinlik alınabiliyor.”

Şendir, değerlendirmesinde, “Bu saatten sonra 4 çeker sahibi olmak, oldukça cesaret isteyen bir eylem haline geldi” ifadelerini kullandı.


Diğer Otomobil Haberleri
Otomotivde  bol çeşitli ve kampanyalı  bir yıl bekleniyorOtomotivde 'bol çeşitli ve kampanyalı' bir yıl bekleniyor
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şahsuvaroğlu, "Araç bulunurluğu noktasında herhangi bir kapatma veya salgının başka bir şekliyle...
Otomotiv satış sonrası ürün ve hizmetleri sektörü 2021 den umutluOtomotiv satış sonrası ürün ve hizmetleri sektörü 2021'den umutlu
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) üyelerinin yarıya yakını, 2021'de yüzde 10-20 büyüme hedefliyor.
Mercedes-Benz Brezilya daki fabrikasını kapatıyorMercedes-Benz Brezilya'daki fabrikasını kapatıyor
Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz AG, Brezilya'nın Iracemapolis kentinde bulunan fabrikasını kapatma kararı aldı.
Trafik sigortasında  tavan fiyat  2021 de de devam edecekTrafik sigortasında 'tavan fiyat' 2021'de de devam edecek
Zorunlu trafik sigortası için 2017 yılından beri devam eden tavan fiyat uygulaması, 2021'de de devam edecek.
Tesla nın değeri ilk kez 500 milyar doları gördüTesla'nın değeri ilk kez 500 milyar doları gördü
Tesla hisselerinde yükseliş ivmesi devam ederken şirketin piyasa değeri ilk kez 500 milyar doları gördü.
Türkiye yollarında elektrikli araç tercihi artıyorTürkiye yollarında elektrikli araç tercihi artıyor
Türkiye'de otomatik vites otomobil satışları bu yılın ocak-ekim dönemiyle geçen yılın aynı dönemi kıyaslandığında yüzde 76,3 arttı.