Bakan Muş, G20 toplantısı öncesinde ikili görüşmelerde bulundu

» »
Bakan Muş, G20 toplantısı öncesinde ikili görüşmelerde bulundu

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı öncesinde mevkidaşlarıyla ikili görüşmelerde bulundu.

G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı için Sorrento kentine gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gün boyu yaptığı ikili temaslarını Twitter hesabından paylaştı.

Bakan Muş, ilk ikili görüşmesini AB Ticaret Komiseri Valdis Dombrovskis ile gerçekleştirdi.

"Verimli bir toplantı gerçekleştirdik"

Dünya Bankası Grubu Genel Direktörü Dr. Mari Pangestu ile de bir araya gelen Bakan Muş, bu görüşmesine ilişkin yaptığı paylaşımda, "Dünya ekonomisindeki gelişmeleri ele aldığımız verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Küresel değer zincirleri, AB Yeşil Mutabakatı ve Gümrük Birliği’nin modernizasyonuna ilişkin Dünya Bankası çalışmalarını ele aldık" sözlerini kullandı.
Ticaret Bakanı Muş, Endonezyalı mevkidaşı Muhammed Lutfi'yle de bir görüşme yaptığını ifade ederek, "Türkiye ile Endonezya arasındaki ticaret hacmini artırmak ve ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek için istişarelerde bulunduk" bilgisini verdi.

Bakan Muş, günün son ikili görüşmesini ev sahibi İtalya'nın dış ticaretinden de sorumlu olan Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile gerçekleştirdi.

Muş, yaptığı paylaşımda, "İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri ele aldık" ifadesine ver verdi.
G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları, ticaret ve sağlık, ticaret ve çevresel sürdürülebilirlik ve Dünya Ticaret Örgütünün reformu konularını ele alacak. 


Diğer Güncel Haberler Haberleri
500 Türk yatırımcı Azerbaycan a çıkarma yapacak500 Türk yatırımcı Azerbaycan'a çıkarma yapacak
MÜSİAD tarafından 25. kez düzenlenecek Uluslararası İş Forumu (IBF - International Business Forum) bu yıl Bakü'de gerçekleştirilecek. Türkiye'den 500 olmak üzere dünya...
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldıRüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Türkiye'nin rüzgar enerjisinden sağladığı elektrik dün 174 bin 542 megavatsaatle yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Rüzgarın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 20,2...
Milli elektrikli tren gelecek yıl raylarda olacakMilli elektrikli tren gelecek yıl raylarda olacak
Saatte 160 kilometre hıza uygun milli elektrikli tren setlerinden 3'ünün gelecek yıl TCDD Taşımacılık AŞ'ye teslim edilmesi bekleniyor.
Mastercard dan kripto para adımıMastercard'dan kripto para adımı
Mastercard, müşterilerinin tüketicilerin kripto para alıp satmasına, kripto paraya dayalı özel fırsatlar sunmasına ve kripto para banka ve kredi kartlarının...
Merkez Bankasının rezerv varlıkları yükseldiMerkez Bankasının rezerv varlıkları yükseldi
Merkez Bankası'nın resmi rezerv varlıkları, eylülde bir önceki aya göre yüzde 3 artarak 121,3 milyar dolar oldu.
Tesla nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştıTesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı
Tesla'nın piyasa değeri, araç kiralama şirketi Hertz'in elektrikli araç filosu için 100 bin Tesla siparişi verdiğini duyurmasının ardından ilk kez 1 trilyon doların...