CEO'lar uzaktan çalışmanın daha yaygın hale gelmesini bekliyor

» »
CEO lar uzaktan çalışmanın daha yaygın hale gelmesini bekliyor

Corona virüs salgını sebebiyle dünya genelinde milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. Küresel bir ankete göre, beş üst yöneticiden neredeyse dördü, Covid-19'un bir sonucu olarak uzaktan çalışmanın şirketlerde daha yaygın hale gelmesini bekliyor.

Uluslararası denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri şirketi Pricewaterhouse Coopers'ın (PwC)  salı günü yaptığı küresel bir ankete göre, beş üst yöneticiden neredeyse dördü, Covid-19'un bir sonucu olarak uzaktan çalışmanın şirketlerde daha yaygın hale gelmesini bekliyor.

New York, Londra ve diğer bazı büyük şehirler, işverenler ve hükümetler personele mümkün olduğunda evden çalışmalarını söylediği için şu anda normal iş gücünün sadece bir kısmını ofislerde bulunduruyor.

Bazı yetkililer şu dönemde işe dönüşü teşvik ederken, PwC, anket yaptığı üst yöneticilerin yüzde 78'inin uzaktan işbirliğine doğru geçişin en azından bir kısmının kalıcı olacağını beklediğini belirtti.

İŞ HAYATININ YENİ NORMALİ

PwC UK’nin başkanı Kevin Ellis, "Ofis ve evde çalışmanın bir karışımı büyük olasılıkla gelecekteki yeni norm olacak" dedi.

Üst yöneticilerin üçte ikisi, corona virüsün bir sonucu olarak küresel bir ekonomik gerileme bekliyordu ve dörtte üçten fazlası otomasyona doğru daha fazla geçiş bekliyordu.

157 ülkede faaliyet gösteren PwC'nin bu anketi, 15 Haziran ve 3 Temmuz tarihleri ​​arasında dünya çapında 3.500 müşterisinin katıldığı bir panelden alınan yanıtlara dayandırıldı.


Diğer Çalışma Hayatı Haberleri
2021 Kıdem tazminatı tavanı belli oldu2021 Kıdem tazminatı tavanı belli oldu
Yeni memur maaşlarının belli olmasıyla beraber 2021 kıdem tazminatının tavanı belli oldu. 2021 yılında kıdem tazminatında tavan rakam 7638,96 TL olarak belirlendi. Kıdem...
Bakan Selçuk: Nakdi ücret desteği ödemelerini 8 Ocak ta yapacağızBakan Selçuk: Nakdi ücret desteği ödemelerini 8 Ocak'ta yapacağız
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.
İşte zamlı memur ve emekli maaşlarıİşte zamlı memur ve emekli maaşları
Aralık ayı ve yıllık enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. Aralık ayı anflasyonu 1, 25 oldu. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur...
Yeni asgari ücretle birlikte neler değişecek?Yeni asgari ücretle birlikte neler değişecek?
Milliyet yazarı Cem Kılıç, bugünkü köşesinde yeni asgari ücretle birlikte değişecek kalemleri yazdı.
Ekrem İmamoğlu açıkladı: İBB de asgari ücret 3100 TL olduEkrem İmamoğlu açıkladı: İBB'de asgari ücret 3100 TL oldu
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılında İBB iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarda asgari ücretin 3100 lira olacağını duyurdu.
İşçi kesimi asgari ücret zammını beğenmediİşçi kesimi asgari ücret zammını beğenmedi
Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, "Belirlenen net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır." dedi.