Covid-19 salgını Lamas limonuna talebi artırdı

» »
Covid-19 salgını Lamas limonuna talebi artırdı

Mersin'in Erdemli ilçesinde üretilen Lamas limonuna, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde talebin artması üreticiyi sevindirdi.

Narenciye üreticisi Hasan Bulduk, gazetecilere yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle narenciye ürünlerine olan ilginin her geçen gün arttığını ve bundan dolayı memnun olduklarını söyledi.

Geçen yıl Türkiye'den ilk defa Uruguay'a, bu yıl da Hong Kong'a limon ihraç ettiklerini belirten Bulduk, gelecek hafta da Lamas limonunu Kanada'ya göndereceklerini aktardı.

Bulduk, Türk limonuna başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok yerinden talep geldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İnşallah bizim hedefimiz daha başka bölgeler, daha başka ülkeler. Lamas limonunu çok kaliteli şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Tabii firmamızın yeni hedefleri var. Yeni pazarlar ve yeni arayışlar... Hatta önümüzdeki hafta Kanada için bir anlaşmamız var ve oraya Lamas limonu göndereceğiz. Artık Türk ürünlerin bütün dünyaya açılması lazım çünkü ürünlerimiz çok kaliteli, dünya standartlarının üzerinde."

Diğer Güncel Haberler Haberleri
Gıda fiyatlarındaki artışın nedeni ne?Gıda fiyatlarındaki artışın nedeni ne?
Mutfak alışverişi iyiden iyiye cep yaklamaya başladı. Vatandaş yüzde 25'e yakın artan fiyatlardan şikayetçi, üreticinin dilinde ise maliyet artışları var.
2020 de hem kapanan, hem kurulan şirket sayısı rekor kırdı2020'de hem kapanan, hem kurulan şirket sayısı rekor kırdı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği verilerine göre 2020 yılında Türkiye'de 102 bin 794 şirket ve kooperatif kurulurken, 15 bin 349 şirket ve kooperatifte kapandı.
Yumurtada üretim düşünce fiyatlar arttıYumurtada üretim düşünce fiyatlar arttı
Koronavirüs salgınının etkileriyle yumurtada üretimin düşmesi, buna karşılık iç talebin artması fiyatlarda artışa yol açtı.
Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilirFitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilir
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabileceğini duyurdu.
Beyaz eşyada yüzde 16’lık artışBeyaz eşyada yüzde 16’lık artış
Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD), beyaz eşyada Türkiye satışlarının 2020 yılında pandemi koşullarına karşın bir önceki yıla kıyasla yüzde 16 oranında...
Araştırma: Türk halkının yüzde 44’ü aşı yaptırmayı düşünmüyorAraştırma: Türk halkının yüzde 44’ü aşı yaptırmayı düşünmüyor
StratejiCo ile ERA işbirliğinde gerçekleştirilen araştırmaya göre yüzde 44 aşı yaptırmayı düşünmüyor, yüzde 56 ise yaptıracağını belirtiyor. Aşıya erişim ve aşılama...