Deutsche Börse, Borsa Italiana için satın alma teklifi verdi

» »
Deutsche Börse, Borsa Italiana için satın alma teklifi verdi

Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse, Milan merkezli Borsa Italiana SpA'yı satın almak için teklif verdi.

Deutsche Börse'den yapılan açıklamada, Borsa Italiana SpA'yı satın almak için bir teklif sunulduğu belirtildi.

Açıklamada, Deutsche Börse'nın küresel bir şirket olarak, Borsa Italiana Grubunun gelecekteki büyümesi için büyük bir değer sunduğuna vurgu yapılarak, “Böylece Borsa Italiana Group’un İtalyan ekonomisi ve Avrupa sermaye piyasası için merkezi önemini güçlendiriyoruz” ifadesine yer verildi.

Deutsche Börse'den, teklifin finansal detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.  

MİLAN MERKEZLİ ŞİRKETE 3,5 MİLYAR EURO İLE 4 MİLYAR EURO ARASINDA BİR DEĞER BİÇİLİYOR

Öte yandan, Amsterdam, Brüksel, Dublin, Lizbon, Oslo ve Paris borsaların sahibi Euronext’de İtalyan kamu bankası Cassa Depositi e Prestiti Equity ile Borsa Italiana SpA’yı beraber satın alma teklifi vermek için görüşmeler yaptığını bildirdi.

Bu arada, İsviçre borsasının sahibi SIX'in de Borsa Italiana SpA için teklif hazırlığında olduğu belirtiliyor.

London Stock Exchange Group'un (LSEG) sahibi olduğu Borsa Italiana SpA, İtalya’da stratejik bir varlık olarak görülüyor. Milan merkezli şirkete 3,5 milyar euro ile 4 milyar euro arasında bir değer biçiliyor.

LSEG veri sağlayıcısı Refinitiv'in 27 milyar dolara devralmasına yönelik AB rekabet otoritesinden izin alabilmesi için Borsa Italiana SpA’nın en azından bir kısmını satması gerekiyor.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Bezos bugün görevinden ayrıldıBezos bugün görevinden ayrıldı
ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, üst yöneticilik (CEO) görevini 5 Temmuz'da Andy Jassy'e bırakacağını duyurdu. Bezos bugün görevinden ayrıldı.
Zoom dan kritik satın almaZoom'dan kritik satın alma
Zoom, video konferanslardaki dil bariyerini aşmak hedefiyle dünyanın önde gelen girişimlerinden Kites GmbH'yi satın aldı.
Ege Gübre 8 milyon dolar ihracat siparişi aldıEge Gübre 8 milyon dolar ihracat siparişi aldı
Ege Gübre 8 milyon dolar bedelli kompoze gübre ihracat siparişi aldığını duyurdu.
Standard Chartered, Avrupalı yatırımcılar için kripto para platformu kuracakStandard Chartered, Avrupalı yatırımcılar için kripto para platformu kuracak
Birleşik Krallık merkezli banka Standard Chartered, Birleşik Krallık ve Avrupa'daki kurumsal yatırımcılar için kripto para ticaret platformu kurmayı düşündüğünü açıkladı.
TOGG, ödenmiş sermayesi en yüksek otomotiv şirketi olduTOGG, ödenmiş sermayesi en yüksek otomotiv şirketi oldu
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ödenmiş sermayesini 996 milyon 774 bin TL'ye çıkararak Türkiye'de ödenmiş sermayesi en yüksek otomotiv şirketi oldu.
Beyaz Saray: JBS SA ya siber saldırının arkasında Ruslar olabilirBeyaz Saray: JBS SA'ya siber saldırının arkasında Ruslar olabilir
Beyaz Saray, dünyanın en büyük taze et üreticisi JBS SA'ya yönelik siber saldırının arkasında, Rus suç örgütlerinin olabileceğini bildirdi.