"Kalıcı refah artışı sağlayacağız"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, seçim sonrası verdiği mesajda mevcut programının kararlılıkla uygulanacağı vurgusunu yaptı.

"Kalıcı refah artışı sağlayacağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimler sonrasında balkon konuşmasında verdiği ekonomi programına devam mesajını, ekonomi yönetiminin yetkili isimleri de pekiştiriyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da programın kararlılıkla uygulanacağını işaret etti.

Yılmaz seçim mesajında şu ifadeleri kullandı:

Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır.


Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız.

Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız.

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız.

Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.