DOLAR
32,52 % 0,07
EURO
35,05 % 0,22
STERLIN
41,50 % 0,26
GRAM ALTIN
2.445,15 % 0,52
BIST 100
10.471 % 0,76
BITCOIN
$ 65.007,59 % 0,26
ETHEREUM
$ 3.546,48 % -0,28

Otomobil

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yatırım Teşvik Belgesi'ni de aldı
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yatırım Teşvik Belgesi'ni de aldı

Yerli otomobilde gelişmeler devam ediyor. Geçen günlerde fabrika için ÇED'den olumlu rapor alan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu bugün de Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu.

Zorunlu trafik sigortasına düzenleme
Zorunlu trafik sigortasına düzenleme

Türkiye Sigorta Birliği, trafik sigortası ve DASK poliçe prim ödemelerinde taksit sayısının üçten beşe çıkarıldığını açıkladı.

İşte ikinci el otomobil fiyatlarını düşürecek düzenleme!
Yeni düzen talebi

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel,internet üzerinden ikinci el araç satımı ile ilgili bakanlıklara talepte bulunduklarını ve birkaç ay içerisinde bir sonuç alınacağını söyledi.

Yerli otomobilin ön sipariş fiyatı belli oldu
Ön sipariş fiyatı belli oldu

TOGG tarafından geliştirilen yüzde 100 elektrikli yerli otomobilin ön sipariş için ödeme miktarının 30-40 bin lira olarak belirleneceği tahmin ediliyor.

Yerli otomobile talip oldular!
Yerli otomobile talip oldular!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile Gebze'de tanıtılan yerli otomobile Azerbaycan da talip oldu. Azerbaycan Yeni Çağ Medya Grubu başkanı Agil Alesger, “Türkiye’nin uğuru bizim uğurumuzdur” diyerek, “Yerli Türk otomobiline talibiz" açıklamasında bulundu.

Motorinde indirim beklentisi
Motorinde indirim beklentisi

Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre pazartesi gece yarısı motorin fiyatlarına 8 kuruş indirim yapılacak. İndirimin 6 kuruşu pompaya yansıyacak.

Fiyatlar 'anlık' değişecek: Otoyol ve köprülerde 'dinamik' ücret dönemi başlıyor
'Dinamik' ücret dönemi başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2020 yılı içerisinde otoyol ve köprü ücretlerinin anlık değişkenlik gösterebileceği 'dinamik fiyatlandırma'yla ilgili çalışmalara başlayacak.

Yerli elektrikli otomobil 2022'de yollarda
Yerli elektrikli otomobil 2022'de

Zorlu Holding Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Türkiye'de gelecek üç yılda 200 bin elektrikli araç satılacağını belirterek, "Burada itici güç yerli elektrikli otomobil olacak. 2022'de yerli üretim elektrikli otomobilleri piyasada görebileceğiz" dedi.

Volkswagen'den Manisa sonrası bir hamle daha
Volkswagen’den bir hamle daha!

Yeni yatırım için Türkiye'yi seçen Volkswagen boş durmuyor. Alman otomotiv devi, önemli rakiplerinden birinin Türk yöneticisini transfer ediyor.

Otomotiv üretimi 8 ayda yüzde 11 azaldı
Otomotiv üretimi 8 ayda yüzde 11 azaldı

Türkiye'de toplam otomotiv üretimi, yılın 8 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 azalarak 921 bin 187 oldu.

Otomotiv ihracatı mayısta 2,7 milyar dolar oldu
Otomotiv ihracatı %5.5 azaldı!

Türkiye otomotiv sektörü ihracatı mayısta, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,2 düşüşle 2,7 milyar dolar oldu.

Hurda araç teşviki 15 bin liraya çıkıyor
Hurda araç teşviki 15 bin liraya çıkıyor

Meclis Başkanlığına sunulan Ekonomi Torba Teklifi'yle, hurda araçta ÖTV indiriminin 15 bin liraya çıkarılması öngörülüyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muş, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk" dedi.

Otomotiv devi Bulgaristan ile Türkiye arasında seçim yapacak
Türkiye mi Bulgaristan mı?

Alman otomotiv devi Volkswagen’ın yeni fabrikasının nerede kurulacağı konusunda kararını Kasım sonunda vermesi bekleniyor. En güçlü iki adayın Türkiye ve Bulgaristan olduğu belirtiliyor.

Yabancı plakalı araçlara geçiş ücreti uygulaması başladı
Yabancı plakalı araçlara geçiş ücreti uygulaması başladı

Ticaret Bakanlığı, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantılı gümrük idarelerinden çıkış yapacak yabancı plakalı tüm araçların ödenmemiş HGS/OGS geçiş ücreti veya para cezalarının tahsiline başlandığını bildirdi.

Palandöken: Ekspertiz havuzu oluşturulmalı
Ekspertiz havuzu oluşturulmalı

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren oto sanatkarı, esnaf ve sanatkarların sigorta şirketlerinin uygulamaları nedeniyle zor günler yaşadıklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sigorta şirketlerinin görevi tamircilik yapmak değildir. Oto tamircisi esnafımızın yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü nezdinde tarafsız ekspertiz havuzu oluşturulmalıdır" dedi.