Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul

» »
Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul

Avrupa Havalimanları Konseyi, koronavirüsün hava taşımacılığına etkisiyle ilgili rapor hazırladı.

Koronavirüs salgını, etkisini diğer sektörlerde olduğu gibi havacılık sektöründe de gösterdi.

Dünya genelinde uçak şirketleri çoğu seferini iptal etmek zorunda kaldı.

Avrupa Havalimanları Konseyi (ACI), 2020 yılına ilişkin havalimanları yolcu istatistiklerini paylaştı.

AVRUPA KAYIPTA, EN DAYANIKLI TÜRKİYE
Raporda, Avrupa havalimanlarındaki 2020 yolcu trafiğinin 1.72 milyar azalarak 1995 seviyelerine düştüğüne dikkat çekildi.

Avrupa Birliği (AB) havalimanlarının AB dışındaki lokasyonlara kıyasla salgının etkilerini daha fazla yaşadığı kaydedildi.

Havacılık sektöründe salgına karşı en dayanıklı ülkelerin ise Türkiye ve Rusya olduğu belirtildi.AVRUPA'NIN YERİNİ İSTANBUL ALDI
Geçen yılın dördüncü çeyreğinde Avrupa'nın en yoğun havalimanlarının bulunduğu Batı Avrupa merkezlerinin yerini İstanbul ve Moskova'nın aldığı bilgisi paylaşıldı.

ACI verilerine göre, Avrupa havalimanlarında yüzde 73 kayıp yaşandı. Bu oran, Türkiye için yüzde 60,7; Rusya için ise yüzde 44,2 olarak kaydedildi.

İzlanda'da yüzde 96,2'lik bir kayıp olduğu, Gürcistan'ın 94,8 oranında etkilendiği bildirildi.

Raporda, "Dördüncü çeyrekte sadece İstanbul birinci ligde kaldı. Türk aktarma merkezi, Avrupa'nın en işlek havalimanı haline geldi." denildi.


Diğer Şirket Haberleri Haberleri
Güneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkıGüneşten gelen enerji ile belediye bütçesine 15 milyon liralık katkı
Kayseri'de Melikgazi Belediyesi, semt pazarları ve hizmet binası çatısındaki güneş enerjisi panelleri sayesinde yılda 1000 dairenin gideri kadar elektrik üretiyor.
Ankara da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyorAnkara'da cerrahi eldiven fabrikası kuruluyor
Çubuk ilçesinde bir firma tarafından kurulumu süren fabrika, mayıs ayında tam kapasiteyle üretime başlayacak.
THY İsrail seferlerini durdurma kararını 7 Mart a kadar uzattıTHY İsrail seferlerini durdurma kararını 7 Mart'a kadar uzattı
Türk Hava Yolları (THY), İsrail çıkışlı ve varışlı tüm uluslararası uçuşların geçici olarak durdurulma kararının 7 Mart'a kadar uzatıldığını duyurdu.
Salgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbulSalgın dönemindeki yolcu trafiğinde en dayanıklı İstanbul
Avrupa Havalimanları Konseyi, koronavirüsün hava taşımacılığına etkisiyle ilgili rapor hazırladı.
Ülker’den sürdürülebilirlikte uluslararası başarıÜlker’den sürdürülebilirlikte uluslararası başarı
Ülker CEO'su Mete Buyurgan, "S&P Global'in The Sustainability Yearbook 2021 (Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi 2021) listesinde gıda ürünleri kategorisindeki 20...
Bakan Pekcan yatırımcılara seslendi: Yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde yatırıma davet ediyorumBakan Pekcan yatırımcılara seslendi: Yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde yatırıma davet ediyorum
Ticaret Bakanı Pekcan, "Özel sektörümüze ve yabancı yatırımcılara seslenerek, kendilerini 'yeni nesil ihtisas serbest bölgelerimizde' yatırıma davet ediyorum." dedi.