Yatlar yeniden yelken açıyor

» »
Yatlar yeniden yelken açıyor

Covid-19 nedeniyle yat turizminde durdurulan seferlere 1 Haziran itibarıyla yeniden başlanacak

Yat turizminde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında durdurulan seferlere 1 Haziran itibarıyla yeniden başlanacak.

Yat Turizm Derneği Başkanı Begüm Doğulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni normalleşme sürecine göre yaptıkları hazırlıklarla yolcuları beklediklerini söyledi.

İlk adım olarak yurt içi turların başlamasının önemli ama yeterli olmadığını aktaran Doğulu, en kısa sürede yurt dışı turlarının da açılmasını temenni etti. Doğulu, deniz hudut kapılarının açılmasıyla yurt dışı turlarının ülkeye döviz getirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

"MASKELİ MAVİ YOLCULUK"

Bilim Kurulu tarafından belirlenen önlemler doğrultusunda seferlere başlayacaklarını anlatan Doğulu, "Yolcularımız maske ve eldiven takacak. Tekneye binerken ve yolculuk esnasında belli aralıklarla yolcularımızın ateşlerini ölçeceğiz. Ateşi olan yolcularımızı derhal sağlık kuruluşumuza ulaştıracağız." diye konuştu.

Yaklaşık bir hafta süren tekne turlarına başlamadan önce ve turun sona ermesinin ardından teknenin, liman başlıkları kontrolünde dezenfekte edileceğini anlatan Doğulu, "Hem mürettebatımızın hem de yolcularımızın sağlığı için her türlü önlemi alıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Doğulu, Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında 3 ila 6 kamaradan oluşan teknelerin tam kapasite çalışacağını bildirerek, "Teknede sosyal mesafe mürettebat tarafından sağlanacak. Bir kısmı ön tarafta, bir kısmı da arka tarafta duracak yolcular, dönüşümlü güneşlenecek." ifadelerini kullandı.

En az 10, en fazla 40 kişilik kapasitesi olan günübirlik teknelerde de aynı önlemlerin alınacağını belirten Doğulu, bu teknelerin yarı kapasite hizmet vereceğini kaydetti. Doğulu, tekne kiralamada herhangi bir ücret artışını olmadığını, geçen seneki ücretlerin geçerli olacağını sözlerine ekledi.


Diğer Güncel Haberler Haberleri
EPDK, iki yönetmelikte değişiklik için taslak hazırladıEPDK, iki yönetmelikte değişiklik için taslak hazırladı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi Yönetmelik Taslağı ile Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının...
Tütün ihracatçılarından doldurulmuş makaron satışına hapis cezasına destekTütün ihracatçılarından doldurulmuş makaron satışına hapis cezasına destek
Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Umur, bugün yürürlüğe giren makaron veya yaprak sigara kağıdının, içine kıyılmış tütün doldurulmuş halde...
THY yeni rotalarını bugün açıkladı!THY yeni rotalarını bugün açıkladı!
THY, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bir süre ara verdiği İtalya'ya tarifeli seferlerine bugün Roma ve Milano'dan yeniden başladı.
Ücreti 110 lira! İstanbul Havalimanı nda kurulduÜcreti 110 lira! İstanbul Havalimanı'nda kuruldu
İstanbul Havalimanı'nda yurt dışından gelen ve yurt dışına giden yolculara 110 lira karşılığında koronavirüs (Kovid-19) testi yapılması için merkez kuruldu. Numuneler...
Memurun gözü haziran enflasyonunda!Memurun gözü haziran enflasyonunda!
Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklileri 3 Temmuz'da açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamlarını bekliyor.
Pandemi sürecinde ilk Eurobond tahvil ihracı Akbank tanPandemi sürecinde ilk Eurobond tahvil ihracı Akbank'tan
Akbank, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin başlamasından sonra, Türk bankacılık sektörünün ilk Eurobond tahvil ihracını gerçekleştirdi.