DOLAR
31,22 % 0,07
EURO
33,85 % -0,01
STERLIN
39,45 % -0,25
GRAM ALTIN
2.054,16 % 0,67
BIST 100
9.194 % 1,45
BITCOIN
$ 60.849,99 % 0,00
ETHEREUM
$ 3.360,97 % 2,18

Borsa

Spor hisselerine harcama şoku!
Spor hisselerine harcama şoku!

TFF'nin açıkladığı harcama limitlerinin ardından Fenerbahçe yönetiminin ligden çekilme, havuzdan çıkma opsiyonunu genel kurula getirmeyi değerlendirdiği yönünde, kaynağı belirtilmeyen iddialar spor kulüplerinin hisselerinde açılışta sert düşüşe yol açtı

Bu hafta yatırım araçları kazandırdı
Bu hafta yatırım araçları kazandırdı

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,46, altının gram satış fiyatı yüzde 0,10, dolar/TL yüzde 0,01, euro/TL yüzde 1,04 değer kazandı.

ABD borsaları sert düştü
ABD borsaları sert düştü

Fed'in ABD ekonomisi için çizdiği olumsuz tablo ve son gelen verilerin koronavirüste ikinci dalga endişelerini tetiklemesiyle Wall Street adeta bir rüyadan uyandı.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal: İkinci yarıda hızlı toparlanırız
"İkinci yarıda hızlı toparlanırız"

Koronavirüs salgının yayılma hızının düşmesiyle birlikte ekonominin toparlanmaya başlayacağını belirten Başkan Uysal, “Türkiye ekonomisi, dinamik yapısıyla bu süreci diğer ülkelere kıyasla daha az hasarla atlatabilecek durumdadır” dedi

Swap piyasalarını tamir eden Fed için riskler bitmiş değil
Swap piyasalarını tamir eden Fed için riskler bitmiş değil

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının 2008 küresel finans krizi seviyelerine çıkardığı doların maliyetini kurduğu swap hatlarıyla düşürmeyi başaran ABD Merkez Bankası (Fed) için riskler farklı varlık gruplarında devam ediyor.

Borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı
Borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftayı ortalama yüzde 1,61'lik kayıpla kapatırken, dolar yüzde 0.60, euro ise yüzde 0.94 değer kazandı. Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise bu hafta yüzde 1,47 artış gösterdi.

Borsadaki enerji şirketlerinin aktif büyüklüğü 52 milyar liraya ulaştı
Büyüklüğü 52 milyar liraya ulaştı

Borsa İstanbul'da işlem gören 7 enerji firmasının aktif büyüklüğü, 2018 yıl sonunda 52 milyar liraya ulaştı.

Borsada milyoner sayısı azaldı
Borsada milyoner sayısı azaldı

Borsa İstanbul'da 1 milyon TL üzerinde portföye sahip yatırımcı sayısı ekimde 684 kişi azalarak 5 bin 694'e geriledi. Toplam yerli gerçek kişi yatırımcı sayısı ekimde 1 milyon 170 bin 537'ye yükselirken, artışın sadece 50 bin lira ve altındaki portföye sahip yatırımcılarda olması dikkati çekti.

Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor
Borsanın rallisi 5 haftadır devam ediyor

Borsa İstanbul, yükseliş rallisini üst üste 5'inci haftaya taşıyarak bu dönemde yatırımcısına yaklaşık yüzde 10 getiri sağladı.

Bakan Albayrak'tan flaş açıklamalar! 'ABD'de Halkbank ile ilgili ceza beklemiyoruz'
Albayrak'tan 'Halkbank' açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "ABD'de Halkbank ile ilgili bir ceza beklemiyoruz" dedi. Enflasyon ile ilgili de açıklama yapan Albayrak, "Enflasyon görünümünü etkileyen bütün parametreler değerlendirilerek para politikası çerçevesinde gereken tedbirlerin alınacağından eminiz" açıklamasında bulundu.

Borsada üç günlük kayıp yüzde 10'a dayandı
Borsada üç günlük kayıp yüzde 10'a dayandı

Borsa İstanbul’daki kayıp üçüncü güne taşındı. İlk iki gün bankacılık hisselerindeki sert satış nedeniyle değer kaybeden borsa, dün de sanayi hisseleri ve holdinglerdeki satıştan darbe aldı. Kayıp, yüzde 10'a yakın.

20 hisse senedinde BES bereketi
20 hisse senedinde BES bereketi

BES şirketlerinin 50 milyar liralık portföyü el değiştirdi. Bazı hisseler yeni şirketlerin yatırım havuzunda olmadığı için satıldı ve hisse fiyatları düştü. Bazı hisseler ise yeni şirketler tarafından tercih edildiği için hisse fiyatları yükseldi

Borsada iki sıfır atılacak
Borsada iki sıfır atılacak

Son zamanlarda üst üste kırdığı rekorlar ile 121 bin bandını gören BIST 100 endeksi ile ilgili yeni bir düzenleme geliyor. Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ BIST 100 endeksinin 100 bini geçmesi üzerine gündeme gelen iki sıfır atılması ile ilgili Nisan ayına kadar bu işlemin yapılabileceğini söyledi.

Borsa yılın son ayına hızlı başladı
Borsa yılın son ayına hızlı başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi kasım ayını yüzde 5,6 düşüşle tamamlamasına karşın yılın son ayına hızlı başlangıç yaptı

Aselsan hisselerine tedbir kararı
Aselsan hisselerine tedbir!

Aselsan hisselerinde son günlerde yaşanan dalgalanma nedeniyle Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu kararıyla VBTS kapsamına alındı.